Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

مدت زمان دقیق پشتیبانی نرم‌افزاری اپل از آیفون برای اولین‌بار اعلام شد!

مدت زمان دقیق پشتیبانی نرم‌افزاری اپل از آیفون برای اولین‌بار اعلام شد!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

پشتیبانی نرم‌افزاری گسترده‌ی اپل از آیفون‌ها در صنعت گوشی‌های هوشمند شهره است و غول فناوری کوپرتینویی معمولاً به‌روزرسانی‌های سیستم‌عاملی خود را به‌مدت پنج سال به کاربران ارائه می‌کند. برخی از مدل‌ها نیز حتی برای سال‌های بیشتری مشمول به‌روزرسانی‌های اپل می‌شوند. با این حال، اپل هرگز به‌طور صریح مدت زمان دقیق پشتیبانی نرم‌افزاری خود از آیفون‌ها را اعلام نکرده بود. این مسئله اما حالا دست‌خوش تغییر می‌شود، چرا که قوانین جدید بریتانیا، اپل را موظف کرده است تا حداقل تعداد سال‌های پشتیبانی نرم‌افزاری خود از آیفون‌ها را به‌صورت رسمی مشخص کند!

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، سامسونگ و گوگل هفت سال به‌روزرسانی‌ نرم‌افزاری برای جدیدترین نسل گوشی‌های پرچم‎‌دار خود، یعنی سری گلکسی S24 و پیکسل 8، را وعده داده‌اند. اپل نیز به رقبای اندرویدی خود پیوست و برای اولین‌بار اعلام کرد که پشتیبانی و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را تا حداقل پنج سال پس از تاریخ عرضه ارائه می‌کند. این کمپانی همچنین تأیید کرد که سری آیفون 15 تا سپتامبر ۲۰۲۸ واجدشرایط دریافت به‌روزرسانی خواهد بود و احتمالاً iOS 22 نیز برای این سری منتشر خواهد شد.

مدت زمان دقیق پشتیبانی نرم‌افزاری اپل از آیفون برای اولین‌بار اعلام شد!

سیاست پشتیبانی نرم‌افزاری حداقل پنج‌ساله‌ی اپل، دو سال کمتر از رقبای این کمپانی محسوب می‌شود. با این حال، واژه‌ی کلیدی وعده‌های جدید اپل «حداقل» است و کوپرتینویی‌ها می‌توانند حتی فراتر از این پنج سال نیز به انتشار آپدیت‌های نرم‌افزاری خود ادامه دهند. اپل چنین کاری را بارها در گذشته انجام داده است و پشتیبانی نرم‌افزاری از آیفون‌ها به‌‎طور کامل پس از پنج سال به پایان نخواهد رسید. این غول فناوری برخلاف اکثر برندهای اندرویدی، مدل‌های آیفون خود را به دسته‌های پرچم‌دار و میان‌رده تقسیم نمی‌کند و تمامی دستگاه‌های هر سری جدید واجدشرایط دریافت همان میزان پشتیبانی نرم‌افزاری هستند.

پشتیبانی نرم‌افزاری هفت‌ساله‌ی سامسونگ و گوگل تنها به محصولات پرچم‌دار این دو کمپانی اختصاص دارد و گوشی‌های میان‌رده اغلب تا حداکثر سه سال به‌روزرسانی دریافت می‌کنند. از این رو، به نظر می‌رسد که اپل همچنان از نظر سیاست پشتیبانی نرم‌افزاری نسبت به رقبای خود وضعیت بهتری دارد.

منبع: Gizmochina

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *