عجیب ترین محصولاتی که در نمایشگاه CES 2022 مشاهده شد

عجیب‌ترین محصولاتی که در نمایشگاه CES 2022 مشاهده شد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

یکی از بهترین و جذاب‌ترین بخش‌های هر رویداد CES، دیدن محصولات عجیب و غریب، لبه‌دانشی و طرح‌های مفهومی است که در این نمایشگاه رونمایی می‌شوند. اما در این مقاله فقط می‌خواهیم در مورد بخش عجیب و غریب این محصولات صحبت کنیم، چیزهای که باعث می‌شود با خود فکر کنید چگونه یک شخص یا یک شرکت، با اراده و عزمی راسخ، چنین ایده‌‌های عجیب و بعضاً بی‌دلیلی را دنبال و حتی تولید می‌کند!

در این مقاله مجموعه‌ای از این محصولات را برای شما آماده کرده‌ایم که برای اکثر آن‌ها نمی‌توان هیچ دلیل منطقی و موجهی برای تولید یافت! با اروتک همراه باشید.

Cyrclephone 2.0

عجیب ترین محصولاتی که در نمایشگاه CES 2022 مشاهده شد

شاید از جمعیت چند میلیارد نفری زمین، فقط به تعداد انگشتان یک دست، افرادی باشند که بخواهند در سال 2022 یک تلفن هوشمند دایره‌ای‌شکل داشته باشند. اما در کمال تعجب، شرکتی به نام Dtoor، امسال در نمایشگاه CES 2022، آرزوی آن‌ها را برآورده کرده است! مهم نیست خواسته‌های شما چقدر غیرعملی، خاص یا حتی غیر منطقی باشد، می‌توانید مطمئن باشید که کسی در این جهان وجود دارد که خواسته غیرمنطقی شما را برآورده کند!

تلویزیون سامسونگ مجهز به NFT

عجیب ترین محصولاتی که در نمایشگاه CES 2022 مشاهده شد

اولین سوال این است چرا سامسونگ این تلویزیون را NFTV نمی‌نامد؟! سوال دوم، اصلاً چند نفر می‌توانند کلمه NFT را درک کنند و بر فرض درک کامل معنی این واژه (یک گواهینامه در دیتابیس اتریوم)، چه ربطی به این تلویزیون دارد؟! معنی تحت‌الفظی Non-fungible token می‌شود: توکن (رمز) غیرقابل معاوضه! اوضاع زمانی فاجعه‌آمیزتر می‌شود که بیانه مطبوعانی آن را مطالعه کنید. در بیانیه مطبوعاتی این تلویزیون آمده است: در سال 2022، سامسونگ اولین کاوشگر NFT مبتنی بر صفحه تلویزیون و جمع‌آوری بازار در جهان را معرفی می‌کند، یک پلتفرم پیشگامانه که به شما امکان می‌دهد جستجو کنید، خرید کنید و هنرهای موردعلاقه خود را نمایش دهید، همه در یک مکان! ای کاش سامسونگ توضیح میداد که چرا این تلویزیون را ساخته و چرا با آن پیشینه عظیم، چنین نام بی‌ربطی را برای آن انتخاب کرده است؟! و مهمتر از همه، چرا آن را به بزرگترین رویداد تکنولوژی جهان آورده است؟!

هدفون تصفیه هوا Airvida

عجیب ترین محصولاتی که در نمایشگاه CES 2022 مشاهده شد

محصولاتی که عملکرد 2 در 1 (دوگانه) را ارائه می‌دهد، همیشه طرفداران خاص خود را دارند، هرچند ترکیب قابلیت‌های دو محصول باید با کارکرد آن‌ها نیز سنخیت داشته باشد. اما این هدفون یکی از عجیب و غریب‌ترین ترکیب‌ محصولات است که تاکنون تولید شده است. فقط به این دلیل که می‌توانید یک دستگاه را بسازید به این معنی نیست که باید حتماً آن را تولید کنید. ای کاش سازنده این محصول حداقل توضیح می‌داد که چرا این محصول را تولید کرده و چقدر کارایی دارد!

جدیدترین ضبط‌صوت قابل حمل Victrola

عجیب ترین محصولاتی که در نمایشگاه CES 2022 مشاهده شد

یک سوال کاملاً جدی؟! چه کسی می‌خواهد یک دستگاه ضبط‌صوت بزرگ و مجموعه‌ای از صفحات را برای گوش دادن همراه خود حمل کند؟! قبل از اینکه به نوستالژی آن توجه کنیم، این سوال مهم پیش می‌آید که چرا به‌جای یک گوشی یا یک ضبط‌صوت، آیپد یا هر وسیله جمع‌و‌جور دیگر با یک بلندگوی بلوتوثی کوچک که توانایی ذخیره هزاران ساعت آهنگ را دارد باید یک چمدان را همه جا با خود ببریم؟! خوب چرا اصلاً این ضبط‌صوت باید اسم پرتابل (قابل حمل) را یدک بکشد؟! و نکته اصلی، فلسفه حضور یک ضبط‌صوت قدیمی در نمایشگاه آخرین دستاوردهای تکنولوژی چیست؟!

عروسک Amagami Ham Ham

عجیب ترین محصولاتی که در نمایشگاه CES 2022 مشاهده شد

عروسک Amagami Ham Ham رتبه عجیب‌ترین و بی‌دلیل‌ترین محصول موجود در نمایشگاه CES 2022 را کسب کرده است. این عروسک مطلقاً هیچ هدف خاصی ندارد و باید به سازندگان آن تبریک گفت که ایده این محصول بدون دلیل چگونه به ذهن خلاق آنها خطور کرده است و در نمایشگاه تکنولوژی چکار می‌کند؟! البته از نظر ما شاید کمی برای سلامت روان مناسب باشد، هرچند سازندگان همین توجیه ما را نیز برای تولید آن ارائه نداده‌اند. این عروسک، فقط یک چیز کوچک بامزه است که انگشت شما را نیش می‌زند، تمام!

منبع: Digitaltrends

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>