از این پس سیستم‌عامل Chrome OS Flex لپ‌تاپ کند و قدیمی شما را احیا می‌کند!

سیستم‌عامل Chrome OS Flex می‌تواند لپ‌تاپ کند و قدیمی شما را احیا کند!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

کاربران ویندوز و مک این روزها در موقعیت عجیبی قرار گرفته‌اند، به این علت که تعداد کمی از لپ‌تاپ‌های ویندوزی کاربران قابلیت دریافت به‌روزرسانی ویندوز 11 را دارا می‌باشند. همچنین با انتقال به Apple Silicon، مک‌های نسخه پیشین نیز کمی قدیمی شده‌اند. با این وجود تنها راه‌حل موجود، خرید یک لپ‌تاپ جدید نیست، چراکه شما به‌سادگی می‌توانید با استفاده از سیستم‌عامل Chrome OS Flex، لپ‌تاپ کند و قدیمی خود را احیا کنید!

Chrome OS Flex یک نسخه رایگان و رسمی از ابزار قدیمی CloudReady است. این ابزار توانایی دارد هر مک یا رایانه شخصی قدیمی را به یک Chromebook تبدیل کند. مزایای استفاده از این سیستم‌عامل کاملاً واضح است. زیرا سیستم‌عامل کروم بسیار سبک بوده و به‌راحتی اجرا می‌شود، بنابراین در لپ‌تاپ‌های قدیمی، حتی بهتر از ویندوز یا macOS برای کاربران می‌باشد.

سیستم‌عامل Chrome OS Flex می‌تواند لپ‌تاپ کند و قدیمی شما را احیا کند!

تمامی افراد، از جمله افراد شاغل و یا حتی مدارس می‌توانند لپ‌تاپ‌های قدیمی و کند خود را با استفاده از Chrome OS Flex احیا کنند. تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک درایو USB است که به‌وسیله آن این سیستم‌عامل بوت شود.،

از آنجایی که سیستم‌عامل Chrome OS Flex بر روی همان پایه کد اصلی سیستم‌عامل استاندارد Chrome  اجرا می‌شود، برخی از ویژگی‌هایی را که در CloudReady وجود ندارد را در خود جای داده است. این ویژگی‌ها شامل پشتیبانی بهبودیافته دستیار شخصی، دسترسی به حساب‌های Family Link و اتصال فوری اینترنت با استفاده از گوشی هوشمند اندرویدی شما است.

با این حال، باید توجه داشت که سیستم‌عامل Chrome OS Flex قابلیت توانایی اجرای برنامه‌های اندرویدی را دارا نمی‌باشد. و نسخه بتا فعلی این سیستم‌عامل، اگرچه مرتب و تمیز است، اما تفاوت چندانی با CloudReady ندارد. حتی در بعضی قسمت‌ها از نام “CloudReady” استفاده شده‌ است.

از همین امروز می‌توانید با دنبال کردن مراحل موجود در وب‌سایت گوگل، سیستم‌عامل Chrome OS Flex را امتحان کنید. این سیستم‌عامل بر روی اکثر لپ‌تاپ‌های پردازنده 64 بیتی اجرا می‌شود و کاملا رایگان است. همچنین، گوگل اعلام کرده است که با گذشت زمان، Chrome OS Flex و CloudReady در یک سیستم عامل واحد ادغام می‌شوند و این سیستم‌عامل جدید به‌روزرسانی‌ها را طبق برنامه زمانی موجود برای نسخه استاندارد Chrome OS دریافت می‌کند.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>