جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
الگوبرداری گوگل از منوی شخصی‌‌سازی ویندوز برای سیستم‌عامل کروم خود

الگوبرداری گوگل از منوی شخصی‌‌سازی ویندوز برای سیستم‌عامل کروم خود

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

در صورتیکه شما نیز یکی از کاربران سیستم‌عامل کروم باشید، احتمالاً تاکنون متوجه شده‌اید که این سیستم‌عامل قابلیت سفارشی‌سازی برای صفحات خود را ندارد. اما اکنون گوگل در حال آزمایش یک منوی شخصی‌‌سازی برای سیستم‌‌عامل کروم است که به شما امکان می‌دهد به‌راحتی تصویر زمینه خود را بین حالت روشن یا تاریک تغییر دهید. این ویژگی جدید بسیار شبیه به برگه شخصی‌سازی در تنظیمات ویندوز است.

منوی شخصی‌‌سازی سیستم‌‌عامل کروم، اولین بار توسط اکانت u/Powerful_General_133 در شبکه اجتماعی ردیت مشاهده و در 12 ژانویه به subreddit سیستم‌عامل Chrome گزارش شد. طبق گزارش این اکانت، منوی شخصی‌سازی موردنظر، فقط در آخرین بیلد ChromeOS Dev (سیستم‌عامل مخصوص توسعه‌دهندگان) در دسترس است. همچنین این اکانت به بیلد جدید Chrome OS اشاره می‌کند که دارای قالب Material You، شبیه به اندروید 12 است.

البته هنوز به‌طور دقیق تصمیم و برنامه گوگل برای این منو شخصی‌سازی مشخص نیست. اما با این وجود به احتمال زیاد، تنها محدود به تغییر تصویر زمینه و تغییر حالت تاریک نمی‌باشد و ویژگی‌های دیگری را نیز شامل می‌شود. احتمال می‌رود منوی شخصی‌‌سازی سیستم‌‌عامل کروم می‌تواند شامل تنظیماتی برای تنظیم اندازه متن، تنظیمات رنگ اصلی سیستم، برنامه‌های پیش‌فرض و سایر تنظیمات منتخب باشد.

الگو برداری گوگل از منوی شخصی‌‌سازی ویندوز برای سیستم عامل کروم خود

متأسفانه در حال حاضر برای دریافت این ویژگی جدید برای کاربران محدودیت‌هایی وجود دارد؛ اگر می‌خواهید منوی شخصی‌‌سازی را به‌طور آزمایشی امتحان کنید، باید به یبلد توسعه‌دهنده سیستم‌ عامل‌کروم که از پایداری کمتری برخوردار است ارتقا پیدا کنید. اگر هم به‌طور کلی کاربر نسخه پایدار سیستم‌عامل کروم هستید و از آن استفاده می‌کنید و تمایلی به استفاده از حالت تاریک داشته باشید، می‌توانید مرورگر کروم را باز کنید و chrome://flags را در نوار آدرس تایپ کنید. سپس عبارت Dark/Light Mode of System UI را جستجو کنید.

امیدواریم منوی شخصی‌‌سازی سیستم‌‌عامل کروم نیز همانند این ویژگی حرفه‌ای و قوی موجود در ویندوز باشد. البته، این قابلیت جدید هنوز در مراحل اولیه خود است و هیچ تضمینی وجود ندارد که به این زودی‌ها در بیلد پایدار سیستم‌عامل کروم ظاهر شود.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *