پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

انتشار جزئیاتی از گوشی پیکسل 7 گوگل و نسخه پرو آن

انتشار جزئیاتی از گوشی پیکسل 7 گوگل و نسخه پرو آن

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اولین جزئیات گوشی‌های هوشمند بعدی گوگل یعنی پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو، امروز منتشر شد و اگر گوگل طبق روال همیشه خود پیش برود، انتظار داریم در ماه اکتبر (مهر سال آینده) به‌صورت رسمی معرفی شوند. حالا که حدود چندین ماه تا تاریخ احتمالی معرفی این گوشی‌های جدید گوگل باقی مانده، جزئیاتی از این گوشی‌ها منتشر شده است که می‌تواند بخش‌هایی از پازل مربوط به جزئیات آن‌ها را پیش‌ از معرفی، کامل کند.

طبق آنچه که امروز منتشر شده، ظاهرا گوگل قصد دارد به عنوان قلب تپنده‌ی پرچم‌داران جدید خود، از دومین نسل از پردازنده‌ی تنسور (Tensor) به‌ همراه مودم 5300 اگزینوس برای اتصال به شبکه‌های مختلف استفاده کند؛ که با توجه به اطلاعات به‌دست‌آمده، سامسونگ وظیفه‌ی ساخت آن را برعهده دارد.

انتشار جزئیاتی در مورد گوگل پیکسل 7 و نسخه پرو آن

نام‌رمزهایی که برای پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو در نظر گرفته شده، «Cheetah» و «Panther» است. البته این به نوع خود بسیار جالب است چرا که تا قبل از سری پیکسل ۶، نام رمز تمام گوشی‌های هوشمند این شرکت برگرفته از ماهی یا به‌صورت کلی، آبزیان بود. پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو «Oriole» و «Raven» نامیده می‌شدند و ظاهراً نام‌گذاری پرندگان با پیکسل 6a با نام «Bluejay» ادامه پیدا می‌کند و احتمالاً در سری 7 گوگل پیکسل به گربه‌سانان برسیم.

بنابراین به‌نظر می‌رسد گوگل در حال تغییر طرح اسم رمز سری پیکسل‌ها با پایان انقراض هر نسل از حیوانات است!

انتشار جزئیاتی در مورد گوگل پیکسل 7 و نسخه پرو آن

طبق تازه‌ترین اطلاعاتی که چند روز اخیر منتشر شد، سومین نام‌ رمز پیکسل را چسبیده به نام مودم اگزینوس 5300 نشان می‌دهند و «Ravenclaw» نام دارد. اگر سری فیلم‌های هری‌پاتر را مشاهده کرده باشید متوجه خواهید شد که Ravenclaw نام یکی از چهار گروه اصلی مدرسه هاگوارتز بود. پس با این وجود ممکن است منبع این خبر مدرسه هاگوارتز باشد! و با این تفاسیر این خبر شایعه‌ای بیش نباشد! البته این روند ممکن است منجر به چیزهای جالب دیگری در آینده شود.

همچنین مطالعه کنید
پیش‌نمایش تصاویر زنگ هوشمند خانه (Nest) بر روی صفحه قفل گوشی پیکسل گوگل

سال گذشته زمانی که اولین نسل تراشه تنسور در‌ حال توسعه بود، گوگل این تراشه را در برخی از گوشی‌های پیکسل 5 با اسنپدراگون 765 جایگزین کرد تا به‌صورت داخلی آن‌ را آزمایش کند. سپس به این مدل‌ها نام‌ رمز «Whitefin» داده شد که white برگرفته از کلمه‌ی اول Whitechapel، نام رمز تراشه‌ی تنسور و fin هم کلمه‌ی دوم Redfin، نام رمز پیکسل ۵ بود.

انتشار جزئیاتی در مورد گوگل پیکسل 7 و نسخه پرو آن

به‌همین‌ترتیب، گمان می‌رود که شاید «Raven» در «RavenClaw»، به گوشی پیکسل 6 پرو اشاره داشته باشد و «Claw» نیز چیزی در رابطه‌ با گربه‌سانان باشد که در این‌ صورت این دستگاه می‌تواند پیکسل 6 پرو با قسمتی داخلی از پیکسل 7 باشد که برای اهداف آزمایشی ساخته شده است.

البته زمان زیادی تا عرضه‌ی رسمی سری گوگل پیکسل 7 باقی مانده است و به‌ این‌ ترتیب، مواردی از این دست با شایعات و اطلاعات بیشتر بعداً ممکن است رد یا تأیید شوند.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>