پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

اسپیس‌ایکس احتمالاً اولین کمپانی مستقل خواهد بود که به ماه می‌رسد، البته به صورت تصادفی!

اسپیس‌ایکس احتمالاً اولین کمپانی مستقل خواهد بود که به ماه می‌رسد، البته به صورت کاملاً تصادفی!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

قطعاً تاکنون در مورد زباله‌های فضایی چیزهایی شنیده‌اید، اما اکنون زمان آن رسیده که با زباله‌های ماه نیز آشنا شوید. این‌ها چیزهایی هستند که انسان‌ها در دهه‌های آینده با بی‌دقتی روی تنها جسم قمری زمین خواهند ریخت و چه کمپانی بهتر از اسپیس‌ایکس برای شروع دوران زباله‌های ماه وجود دارد؟!

بیل گری، محقق مستقل دینامیک مداری، اخیراً ردیابی موشک فالکون 9 اسپیس‌ایکس را که به دور ماه می‌چرخد ​​آغاز کرده است. این موشک از سال 2015، از زمانی که برای کمک به آزمایش یک ماهواره هواشناسی فضایی از جو زمین منفجر شد، بدون هدف در اطراف ما شناور مانده است.

اسپیس‌ایکس احتمالاً اولین کمپانی مستقل خواهد بود که به ماه می‌رسد، البته به صورت تصادفی!

اما زمانی که بیل گری از کامپیوترش خواست مدار آینده موشک را پیش‌بینی کند، اتفاق عجیبی رخ داد. کامپیوتر به‌سادگی از پیش‌بینی هرگونه اطلاعات پس از 4 مارس (13 اسفند) 2022 خودداری کرد! دلیل آن این است که موشک فالکون 9 اسپیس‌ایکس در مسیر برخورد با ماه قرار دارد!

داده‌های بیل گری که می‌گویند موشک فالکون 9 در ماه مارس امسال به ماه سقوط خواهد کرد اکنون توسط محققان دیگری نیز تایید شده است. وزن این موشک چهار تن است و با سرعتی در حدود 9285 کیلومتر در ساعت به ماه برخورد می‌کند.

به گفته ناسا، زباله‌هایی که در اطراف سیاره ما شناور هستند هم برای ماهواره‌ها و هم برای فضاپیماهای سرنشین‌دار، مانند ایستگاه فضایی بین‌المللی یا شاتل‌های خدمه بسیار خطرناک هستند. حتی ریزترین ذرات، مانند قطعات رنگ خردشده، می‌توانند به فضاپیما که با سرعت 28163 کیلومتر در ساعت به دور زمین می‌چرخند، آسیب بزنند.

همچنین مطالعه کنید
آیا یک سیاهچاله می تواند کل جهان را ببلعد؟

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>