آیا می‌دانستید می‌توانید به‌راحتی میانبر یک وب‌سایت را به دسکتاپ خود منتقل کنید!

آیا می‌دانستید می‌توانید به‌راحتی میانبر یک وب‌سایت را به دسکتاپ خود منتقل کنید!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

جالب است بدانيد شما می‌توانيد در حداقل چهار مرورگر اصلی خود همانند کروم، فایرفاکس، اج و سافاری در سيستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس، به‌راحتی پیوند میانبر یک وب‌سایت را مستقیماً بر روی دسکتاپ خود کشیده و رها کنید. در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه لینک‌های مرورگر خود را به صفحه دسکتاپ منتقل کنید.

از این پس به راحتی میانبر یک وب‌سایت را به دسکتاپ منتقل کنید!

نحوه ایجاد میانبر وب در مرورگرهای کروم، اج و فایرفاکس:

برای ایجاد میانبر یک وب‌سایت، ابتدا یک پنجره از مرورگر کروم، اج یا فایرفاکس خود را باز کرده و به سایتی بروید که قصد ایجاد میانبر از آن را دارید. در نوار آدرس بالای پنجره، بر روی نماد قفل که در سمت چپ آدرس قرار دارد، کلیک کرده و آن را نگه دارید سپس نماد قفل را از پنجره مرورگر به بیرون و بر روی دسکتاپ خود بکشید.

از این پس به راحتی میانبر یک وب‌سایت را به دسکتاپ منتقل کنید!

بلافاصله بعد از اینکه کلیک کرده و آن را کشیدید، عنوان یا آدرس وب‌سایت را در کنار اشاره‌گر موس خود خواهید دید. هنگامی که ماوس را روی دسکتاپ می‌چرخانید، دکمه ماوس را رها کنید. پس از آن می‌توانید نماد میانبر ایجادشده را در دستکاپ خود مشاهده کنید. برای استفاده از میانبر، در هر زمان که خواستید روی آن دوبار کلیک کنید و سایت مورد نظرتان در مرورگر پیش‌فرض شما باز خواهد شد.

این میانبر الزماً نیاز نیست روی دسکتاپ شما بماند. شما می‌توانید آن را به هر پوشه‌ای در رایانه شخصی‌تان منتقل کنید.

نحوه ایجاد میانبر وب با استفاده از سافاری در مک:

برای ایجاد میانبر یک وب‌سایت در دسکتاپ مک خود، ابتدا یک پنجره از مرورگر سافاری را باز کرده و به سایت مورد نظر خود که قصد ایجاد میانبر برای آن را دارید بروید. سپس در پنجره مورد نظر خود، نشانگر ماوس خود را روی نوار آدرس در بالای پنجره قرار دهید. در این هنگام یک نماد کوچکِ به‌علاوه (“+”) در سمت چپ ظاهر می‌شود. روی آیکون به‌علاوه کلیک کرده و روی دسکتاپ خود بکشید و دکمه ماوس را رها کنید. به همین سادگی یک نماد میانبر در دستکاپ شما ظاهر می‌شود.

از این پس به راحتی میانبر یک وب‌سایت را به دسکتاپ منتقل کنید!

پس از آن، می‌توانید روی نماد میانبر دوبار کلیک کرده و اپلیکیشن مرورگر پیش‌فرض شما باز می‌شود و وب‌سایت ذخیره‌شده در پیوند به طور خودکار بارگیری می‌شود.

به هر حال، این تنها ترفند کشیدن و رها کردن نیست که می‌توانید با مرورگرها انجام دهید. اکثر مرورگرها این اجازه را به شما می‌دهند که برگه‌ها را بین پنجره‌های باز همان مرورگر نیز بکشید.

منبع: Howtogeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>