پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

تغییر نام کمپانی فیسبوک به "متا"، مقدمه‌ای برای آغاز پروژه "Metaverse"

تغییر نام کمپانی فیسبوک به “متا”، مقدمه‌ای برای آغاز پروژه “Metaverse”

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

طی چند هفته گذشته، شایعاتی فزاینده مبنی بر تغییر نام فیسبوک به متاورس (Metaverse) شنیده شده است و ظاهراً برخی از آن‌ها درست از آب درآمده‌اند. کمپانی فیسبوک، حالا “متا” نامیده می‌شود.

با این‌ حال، شبکه اجتماعی فیسبوک، همچنان نام خود را حفظ خواهد کرد. متا اکنون نام شرکتی است که مالکیت فیسبوک، اینستاگرام، واتساپ و آکیولس را بر عهده دارد.

متا به‌ لحاظ ساختاری از دو بخش عملیاتی تشکیل شده است: خانواده نرم‌افزارها و آزمایشگاه‌های واقعیت مجازی. همان‌طور که از اسم آن‌ها پیدا است، همه برنامه‌هایی که می‌شناسید مربوط به بخش اول‌اند و مباحث مربوط به VR (واقعیت مجازی) و AR (واقعیت افزوده) نیز با بخش دوم مرتبط‌اند.

هدف از نام‌گذاری متا، برای توسعه چیزی است که “متاورس” نامیده می‌شود با شعارهایی مانند بازگشت به زندگی، کمک به ارتباط مردم با یکدیگر، یافتن اجتماعات و رشد کسب‌وکارها. بنابراین به نظر می‌رسد در بطن تمام این لفظ‌های دهان پرکن، فارغ از تغییر نام به متا، هیچ موردی در عمل دچار تغییر نخواهد شد.

تغییر نام کمپانی فیس‌بوک به "متا"، مقدمه‌ای در برای آغاز پروژه "Metaverse"

در معرفی از متا عنوان شده:

“متاورس ترکیبی است از تجربیات آنلاین اجتماعی که گاهی اوقات در سه بعد گسترش یافته و یا در دنیای فیزیکی نمود پیدا ‌می‌کنند. این ایده قصد دارد کاری کند تا زمانیکه کنار دوستان یا خانواده خود نیستید، بتوانید تجربیات همه‌جانبه‌ای را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و کارهایی را با هم انجام دهید که در دنیای فیزیکی قادر به انجامش نبوده‌اید. این نسلی جدید از تکامل است که در یک ریل طولانی از فناوری‌های اجتماعی گنجانده شده است.”

متا می‌گوید متاورس حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به بخش‌هایی از آن، در اینجا پرداخته شده است، Horizon Home یک نمونه از قابلیت‌های متا است، شرکتی که چشم‌اندازی اولیه را برای ایجاد پایگاه خانگی در متاورس ایجاد کرده است. Horizon Home اولین چیزی است که هنگام قرار دادن هدفون‌های Quest خود مشاهده خواهید کرد. از آن‌جایی که این ویژگی، تجربه‌ای اجتماعی قلمداد نمی‌شود، با نام Home up until now نامیده می‌شود.

همچنین مطالعه کنید
تصمیم گوگل برای فعال کردن قابلیت ردیابی Find My Device در دستگاه های آفلاین

البته به‌زودی قادر خواهید بود تا از دوستان‌تان برای ملحق شدن به Horizon Home دعوت کنید، جایی‌که می‌توانید به گپ‌وگفت بپردازید، ویدیو تماشا کنید و با هم وارد برنامه‌ها و بازی‌ها شوید. Horizon Home همچنین به Horizon Worlds ملحق خواهد که در حال حاضر در نسخه بتا در حال طی مراحل آزمایشی است. دیگر عنوان متا با نام Horizon Workrooms، به عنوان “پرچمدار بهره‌وری” شناخته می‌شود. همچنین یک سرویس دیگر به‌ نام Horizon Venues وجود دارد که مجوز دسترسی کامل به کنسرت، ورزش و دیگر موارد را برای کاربران فراهم می‌کند.

به‌زودی در سال جاری، قادر خواهید بود تا در VR، تماس‌های صوتی مسنجر برقرار کنید. متا مدعی است که متاورس در نهایت، کار، سرگرمی و هر چیز دیگری را در بر خواهد گرفت.

همچنین قابلیتی به‌ نام Quest برای کسب‌وکارها نیز به‌زودی آزمایش خواهد شد، مجموعه‌ای از ویژگی‌های تجاری که روی هدست Quest 2 اجرا می‌شوند که با ورود اختصاصی اکانت بیزینس، این امکان را فراهم می‌کند که با همکاران خود مشارکت کنید و بدون استفاده از حساب شخصی فیسبوک خود، به سرویس‌های Horizon Workrooms و Gravity Sketch دسترسی داشته باشید. یک نسخه بتا از این قابلیت در سال جاری منتشر خواهد شد، اما عرضه نهایی به سال 2023 موکول شده است.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>