جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
گوگل احتمالاً در حال کار بر روی نسل دوم تراشه تنسور است

گوگل احتمالاً در حال کار بر روی نسل دوم تراشه تنسور است

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

وبسایت 9to5Google، کد جالبی را در سورس کد خانواده پیکسل 6 مشاهده کرده است. در آن کد به چیزی اشاره شده که به نظر می‌رسد مرتبط با نسل دوم تراشه گوگل تنسور با نام رمز “Cloudripper” باشد. در ادامه به بررسی این فرضیه در رابطه با تراشه جدید گوگل می‌پردازیم.

تیم تحقیقاتی این وبسایت معتقد است که کلودریپر (Cloudripper)، در واقع نه نام یک چیپست است و نه نام پیکسل 7 سال آینده! این نام احتمالاً نام رمز پلتفرم مورد‌استفاده برای آزمایش تراشه است که دارای شماره مدل “GS201” است. این فرضیه با توجه به نام مدل تراشه فعلی تنسور، یعنی “GS101” مطرح شده است.

گوگل در حال کار بر روی نسل دوم تراشه Tensor SoC است

از آنجایی که بار ها به این موضوع پرداخته شده است، احتمالاً تا به حال این حقیقت به گوشتان خورده باشد. تنسور به عنوان یک محصول جدید، ترکیبی از هسته‌های CPU ARM و هسته‌های GPU همراه با TPU و ISP خود گوگل است. گوگل جزئیات بیشتری در مورد قابلیت‌های کامل TPU یا ISP ارائه نداده است. از این رو می‌توان احتمال داد که نسل جدید این تراشه نیز قرار است ساختاری مشابه با نسل قبل داشته باشد و تنها بخش‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎هایی از آن تقویت شده باشند.

البته خیلی دور از ذهن نیست که گوگل در حال کار بر روی یک جانشین برای تنسور باشد. از این گذشته، تلاش‌هایی که صرف تحقیق و توسعه می‌شوند به ندرت تنها با یک تراشه به پایان می‌رسند. با توجه به اینکه نسل اول تنسور ظاهراً به خوبی کار می‌‌کند، ممکن است این شروع یک خط طولانی تولید تراشه‌های تنسور گوگل باشد.

منبع: Gsmarena.com

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *