Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

یک مرد آمریکایی به دلیل ردیابی خودروی قربانی خود با AirTag اپل دستگیر شد!

یک مرد آمریکایی به دلیل ردیابی خودروی قربانی خود با AirTag اپل دستگیر شد!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

پلیس ایالات متحده مجبور شد یک مرد اهل کانکتیکات را پس از مشاهده‌ی تلاش وی جهت استفاده از AirTag اپل برای ردیابی خودروی قربانی دستگیر کند. این مرد اکنون با اتهاماتی مانند تعقیب درجه یک روبه‌رو شده است. سیتی اینسایدر گزارش داد که ویلفرد گونزالس، 27 ساله، در 30 ژانویه 2022، به نقض یک دستور حفاظتی، قانون صلح و همچنین تعقیب متهم است. پلیس محلی در شهر واتربری پس از “گزارش یک اختلاف خانوادگی” مجبور شد به محل حادثه برود. بازپرس در آن‌جا “متوجه شد که متهم یک دستگاه ردیاب را در خودروی مقتول قرار داده است”.

مرد آمریکایی به دلیل ردیابی خودروی قربانی با Apple AirTag دستگیر شد

البته روش‌های پیشگیری و ضدتعقیب اپل، حتی اگر مجرم دیده نشود به قربانیان هشدار می‌دهند. بر همین اساس پس از مدتی، آیفون قربانی یک اعلان نشان می‌دهد که AirTag آن‌ها را ردیابی کرده است. اما اگر قربانی از اندروید استفاده کند، چنین اعلانی روی صفحه‌نمایش وجود نخواهد داشت. با این حال، AirTag در صورتی که برای مدتی از صاحب خود دور باشد، زنگ هشدار را به صدا در می‌آورد. سپس قربانی می‌تواند AirTag را با نگه‌داشتن یک آیفون یا تلفن اندرویدی با برنامه‌ی نصب‌شده در نزدیکی آن، بررسی کند. همچنین لینک روی صفحه‌نمایش، کاربران را به بخشی از وبسایت اپل می‌برد که شماره سریال AirTag را فهرست می‌کند.

در صورت درخواست مقامات، اپل مالک ثبت‌‌شده برای AirTag را ارائه می‌دهد. گونزالس با قرار وثیقه 10000 دلاری با حضور در دادگاه در 30 مارس آزاد شد. AirTag از همان ابتدا دارای ویژگی‌های ضدردیابی بوده و در جلوگیری از سرقت خودرو نقش ایفا می‌کرده است.

AirTags می‌تواند به سارقان خودرو کمک کند

برای بسیاری از کاربران اپل، به ویژه آن‌هایی که آیفون دارند، AirTag اساساً یک امر ضروری است. در حالی‌که این دستگاه مزایای خود را دارد، کاستی‌هایی نیز وجود دارد. AirTag‌های اپل خطرات غیرمنتظره‌ای را به همراه دارند که به تدریج برجسته‌تر می‌شوند. به گفته‌ی پلیس محلی در کانادا، AirTag‌های اپل در تعداد فزاینده‌ای از سرقت‌های هدفمند خودرو استفاده می‌شوند. بیانیه‌ی مطبوعاتی پلیس منطقه یورک اشاره دارد که بازرسان راه‌های جدیدی مانند استفاده از عملکرد ردیابی مکان AirTagها را کشف کرده‌اند که سارقان جهت ردیابی و سرقت وسایل نقلیه‌ی گران‌قیمت از آن‌ها استفاده می‌کنند.

مرد آمریکایی به دلیل ردیابی خودروی قربانی با Apple AirTag دستگیر شد

اگرچه روش سرقت خودروها اساساً سنتی است، اما هدف AirTag ردیابی خودروهای مدل‌بالا تا محل اقامت قربانی است. این سارقان سپس این خودروهای شاخص را با آرامش از خیابان مالک سرقت می‌کنند. از سپتامبر 2021، پلیس در ناحیه‌ی یورک به تنهایی پنج مورد سرقت را بررسی کرده است. در هر یک از این حوادث، مجرمان از AirTag برای سرقت خودروهای مدل‌بالا استفاده می‌کردند. سارقان هر وسیله نقلیه‌ی باارزش خاص را که در مکان‌های عمومی و پارکینگ‌ها پیدا می‌کنند هدف قرار داده، سپس AirTag را در مکانی مخفی بر روی خودرو قرار می‌دهند. آن‌ها می‌توانند دستگاه ردیاب را در گیره تریلر یا درپوش مخزن سوخت قرار دهند تا پیدا کردن آن برای مالک سخت‌تر شود.

منبع: gizchina

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *