Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

کلید دیجیتال اتومبیل

کلید دیجیتال اتومبیل شرکت اپل بزودی در جیب شما خواهد بود

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

کنسرسیوم ارتباطات مخابراتی اتومبیل، امروز اعلام کرد که قابلیت Digital Key 3.0 (کلید دیجیتال اتومبیل) با پشتیبانی از اتصال Ultra Wideband و Bluetooth LE نهایی شده و اکنون در دسترس اعضا، از جمله اپل است.

در سال 2020، اپل یک قابلیت کلید دیجیتال اتومبیل را معرفی کرد که به کاربران امکان می‌دهد با در دست داشتن آیفون یا اپل واچ در کنار درب راننده، قفل اتومبیل متصل شده به آن را باز کرده و اتومبیل را روشن کنند. این ویژگی توسط قابلیت Digital Key 2.0 مبتنی بر NFC پشتیبانی می‌شود و پس از انتقال اپل به Digital Key 3.0 ، کاربران می‌توانند قفل وسیله نقلیه متصل شده را بدون نیاز به بیرون آوردن آیفون از جیب یا کیف خود باز و آن را روشن کنند.

نسخه بهبود یافته Ultra Wideband کلید اتومبیل اپل به دستگاه‌هایی با تراشه U1 مانند آیفون 11 و آیفون 12 نیاز دارد.

Digital Key 3.0 همچنین امنیت این سیستم را بهبود می‌بخشد. گفته می‌شود که آگاهی دقیق از مکان Ultra Wideband از حملات رله (جایی که سیگنال رادیویی بین آیفون و وسیله نقلیه توسط شخص دیگری مسدود شده یا رهگیری می شود) نیز جلوگیری می‌کند. پشتیبانی از NFC برای اطمینان از سازگاری عقب‌رو(backward compatibility) و به طور خاص برای اپل، توانایی استفاده از ویژگی کلید اتومبیل برای باز کردن قفل وسیله نقلیه تا پنج ساعت پس از اتمام شارژ باتری آیفون، حفظ می شود.

همچنین مطالعه کنید
با پرفروش‌ترین خودروهای جهان در سال 2021 آشنا شوید؛ از تویوتا راو 4 (RAV4) تا تیبا!

همانند کارت‌های اعتباری و حمل و نقل شهری، کلیدهای دیجیتال اتومبیل در برنامه Wallet در iPhone یا Apple Watch با iOS 13.6 یا watchOS 6.2.8 یا جدیدتر ذخیره می‌شوند. تاکنون، این ویژگی فقط با مدل‌های منتخب BMW تولید شده از ژوئیه سال 2020 سازگار است، اما یک گزارش کره‌ای ادعا کرد که هیوندای قصد دارد اواخر سال جاری این قابلیت را برای خودروهای خود ارائه کند.

زمان عرضه این قابلیت

اپل پیش از این گفته بود که نسخه جدید این قابلیت با پشتیبانی از Ultra Wideband در سال 2021 در دسترس خواهد بود، اما این شرکت برنامه زمانی مشخصی را ارائه نکرد. پیش از این نیز BMW گفته بود اولین وسیله نقلیه خود با پشتیبانی از Digital Key 3.0 از اواخر سال 2021 و در اوایل سال 2022 در آمریکای شمالی در دسترس خواهد بود.

منبع: Macrumors

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>