پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

اتومبیل‌های خودران را فراموش کنید: نوبت ربات تک‌شاخ برای سواری کودکان است!

اتومبیل‌های خودران را فراموش کنید: نوبت ربات تک‌شاخ برای سواری کودکان است!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

مطمئناً اتومبیل‌های خودران حتی اگر هنوز به صورت عمومی وجود نداشته باشند بسیار مورد علاقه هستند، اما اگر به جای اتومبیل‌های خودران، با یک تک‌شاخ رباتیک قابل سوار شدن مواجه شوید، کدام را انتخاب می‌کنید؟! البته فعلاً شما حق انتخابی ندارید، چون این تک‌شاخ احتمالی، مخصوص کودکان است!

اتومبیل‌های خودران را فراموش کنید: نوبت ربات تک‌شاخ برای سواری کودکان است

اگر بخواهیم منصف باشیم، هنوز هیچ‌یک از این دو، به صورت عمومی وجود ندارند. با این وجود، شرکت چینی EV Xpeng یک تیزر از یک روبات تک‌شاخ منتشر کرده که قابل سوار شدن است و به عنوان یک همراه برای کودکان عمل می‌کند. ربات تک‌شاخ برای تقویت حرکات خود به تجربه کاری Xpeng با فناوری خودران تکیه خواهد کرد.

[aparat id=”4KNXB”]

در نگاه اول، شما ممکن است این ربات را با یک محصول از بوستون داینامیکز برای کودکان اشتباه بگیرید، و این احتمالاً تصادفی نیست. درست مانند آن روبات‌ها، روی زمین حرکت می‌کند، چشم خود را بر روی اشیا نگه داشته و از موانع اجتناب می‌کند. Xpeng حتی به “زانوهای” این ربات، حالت قوسی شکل داده تا شبیه اسب‌ها راه برود. این تیزر ممکن است مانند ادعای بیشتر شرکت‌ها یک “شوخی” به حساب بیاید، اما به احتمال زیاد تولید این ربات بسیار نزدیک است.

اتومبیل‌های خودران را فراموش کنید: نوبت ربات تک‌شاخ برای سواری کودکان است

Xpeng همچنین ادعا می‌کند که ربات تک‌شاخش می‌تواند با هر کسی که سوار آن می‌شود ارتباط عاطفی برقرار کند، هرچند که کم و کیف این امر چندان روشن نیست. همانطور که در ویدئوی بالا می‌توانید مشاهده کنید، اکثر وعده‌های این شرکت هنوز واقعی به نظر نمی‌رسند. Xpeng توضیح نداده است که این ربات چه زمانی و یا با چه قیمتی معرفی می‌شود. این شرکت حتی نامی برای این ربات ذکر نکرده است. با این حال بهتر است منتظر بمانیم و ببینیم این شرکت چه برنامه‌ای در سر دارد.

همچنین مطالعه کنید
ممکن است شرکت‌های تولیدکننده گوشی مجبور شوند دوباره به باتری‌های قابل‌تعویض توسط کاربر روی بیاورند!

منبع:‌ Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>