Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

گلکسی تب S10 پلاس سامسونگ احتمالاً به تراشه دایمنسیتی 9300 پلاس مجهز می‌شود!

گلکسی تب S10 پلاس احتمالاً به تراشه دایمنسیتی 9300 پلاس مجهز خواهد شد!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

سامسونگ حدود یک سال پیش از تبلت‌های سری گلکسی تب S9 با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام رونمایی کرد. در حالیکه پیش از این انتظار می‌رفت این کمپانی در توسعه نسل بعدی تبلت‌های خود در به‌کارگیری از تراشه‌های کوالکام همچنان وفادار بماند، اما در یک چرخش غیرمنتظره اکنون به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد چیپست پرچم‌دار مدیاتک را برای سری گلکسی تب S10 (خصوصاً گلکسی تب S10 پلاس) برگزیند!

این گمانه‌زنی‌ها پس از رؤیت برگه امتیازات کسب‌شده توسط یک تبلت سامسونگ با شماره مدل SM-X828U (که احتمال می‌رود نسخه آمریکایی گلکسی تب S10 پلاس باشد) در پایگاه داده بنچمارک گیک‌بنچ و به‌اشتراک‌گذاری آن توسط حساب کاربری Ice Universe (افشاگر تکنولوژی) در شبکه اجتماعی X آغاز شده است.

گلکسی تب S10 پلاس سامسونگ احتمالاً به تراشه دایمنسیتی 9300 پلاس مجهز می‌شود!

در حالیکه در نگاه اول این برگه امتیاز با سایر برگه‌های امتیاز بنچمارک گیک‌بنچ تفاوتی ندارد اما با نگاهی دقیق‌تر به بخش «مادربرد»، عبارت «gts10p» نوشته‌شده در این بخش (که در واقع نام رمز چیپست «دایمنسیتی 9300 پلاس» مدیاتک است) توجه ما را به خود جلب می‌کند. از این رو به نظر می‌رسد سامسونگ جدیدترین تراشه پرچم‌دار مدیاتک را برای گلکسی تب S10 پلاس (و احتمالاً گلکسی تب S10) در نظر گرفته است.

گلکسی تب S10 پلاس سامسونگ احتمالاً به تراشه دایمنسیتی 9300 پلاس مجهز می‌شود!

اما نکته تعجب‌برانگیز در این تغییر رویکرد آنجایی هویدا می‌شود که سامسونگ پیش از این در تمامی نسخه‌های آمریکایی دستگاه‌های خود (مانند گوشی‌های سری گلکسی S24) تنها از چیپست‌های پرچم‌دار کوالکام بهره می‌گرفت! از این رو به باور برخی از کارشناسان، این تغییر رویکرد به «متمایزسازی» “نسخه پلاس” از “نسخه اولترا” سری گلکسی تب S10 از طریق تراشه‌های تعبیه‌شده بر روی آن‌ها ارتباط دارد. علاوه بر این به واسطه برچسب قیمتی پایین‌تر چیپست‌های مدیاتک، به‌کارگیری از دایمنسیتی 9300 پلاس در نسخه وانیلی یا پلاس این سری می‌تواند سود مالی بیشتری را برای سامسونگ نیز به همراه داشته باشد.

با این حال نکته تعجب‌برانگیز این ماجرا تنها به تغییر رویکرد سامسونگ محدود نمی‌شود چرا که با توجه به امتیازات کسب‌شده در بنچمارک گیک‌بنچ تراشه 4 نانومتری “دایمنسیتی 9300 پلاس مدیاتک” گلکسی تب S10 پلاس با کسب امتیار «2141» در تست‌های تک‌هسته‌ای و «6952» در تست‌های چندهسته‌ای نسبت به امتیازات «2200» و «7100» کسب‌شده توسط “اسنپدراگون 8 نسل 3 کوالکام” در گلکسی S24 اولترا، کمی ضعیف‌تر است! با این حال از آنجایی که در این برگه امتیاز، گلکسی تب S10 پلاس با «رم 12 گیگابایتی» پیکربندی شده است، در صورت پیکربندی این دستگاه با رم 16 گیگابایتی (یا حتی بیشتر!) ممکن است ورق به نفع دایمنسیتی 9300 پلاس برگردد.

در نهایت با توجه به گزارشات فعلی انتظار نمی‌رود سامسونگ به جدول زمانی گلکسی تب S9 برای رونمایی از سری گلکسی تب S10 پایبند باشد و به احتمال زیاد عرضه نسل بعدی تبلت‌های سامسونگ به “پایان سال جاری میلادی” یا “اوایل سال 2025 میلادی” موکول خواهد شد.

منبع: Nextpit

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *