جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
حالت Doze ارتقاءیافته اندروید 15 بهبود 3 ساعته عمر باتری را وعده می‌دهد!

حالت Doze ارتقاءیافته اندروید 15 بهبود 3 ساعته عمر باتری را وعده می‌دهد!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

کمپانی گوگل در کنفرانس اخیر توسعه‌دهندگان I/O اخیر خود از چندین قابلیت جدید اندروید 15 رونمایی کرد. در حالیکه درصد قابل‌توجهی از این قابلیت‌ها بر روی بهبود ایمنی و حفظ حریم خصوصی کاربران گوشی‌های اندرویدی تمرکز دارند، یک ارتقاء کاربردی‌تر برای «صرفه‌جویی در مصرف باتری» در Doze Mode (حالت به‌خواب‌رفتگی) نیز در نظر گرفته شده است.

حالت Doze ارتقاءیافته اندروید 15 بهبود 3 ساعته عمر باتری را وعده می‌دهد!

در حالیکه حالت Doze پیش‌تر و در نسخه ششم سیستم‌عامل اندروید معرفی شده بود، اندروید 15 یک ارتقاء برای این حالت را با خود به همراه داشته و از این طریق به صرفه‌جویی هرچه بیشتر باتری در زمان غیرفعال بودن دستگاه کمک خواهد کرد. این ارتقاء به صورت عمده بر روی تسریع روند «ورود دستگاه به حالت Doze» تمرکز داشته و به گفته گوگل دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید 15 قادر خواهند بود تا با سرعت 50 درصد بیشتر نسبت به دستگاه‌های مجهز به اندروید 14 به حالت Doze وارد شوند. اما حالت به‌خواب‌رفتگی چه عملکردی را به کاربران دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید ارائه می‌دهد؟

حالت Doze از طریق «محدود کردن فعالیت‌های پس‌زمینه» و «جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن‌ها به منابع سیستمی» در شرایطی که دستگاه برای یک مدت طولانی بلااستفاده باقی مانده است، عملکرد خود را به نمایش می‌گذارد. این حالت با جلوگیری از اجراء فرآیندهای پس‌زمینه غیرضروری درخواستی برخی از اپلیکیشن‌ها، از تخلیه بیهوده باتری ممانعت به عمل می‌آورد.

با توجه به آزمایشات فعلی گوگل، حالت Doze ارتقاءیافته در اندروید 15 می‌تواند بهبود حداکثر سه ساعته عمر باتری دستگاه را به همراه خواهد داشت. با این حال احتمال می‌رود میزان بهبود عمر باتری بسته به سخت‌افزارهای تعبیه‌شده بر روی گوشی و الگوهای متنوع کارایی دستگاه، نسبت به سایر گوشی‌های هوشمند متفاوت باشد. همچنین لازم به ذکر است حالت Doze ارتقاءیافته در تمامی نقاط جهان و بر روی تمامی دستگاه‌هایی که امکان دریافت به‌روزرسانی اندروید 15 را دارند، قابل اجراء خواهد بود.

علاوه بر این، انتظار می‌رود این ارتقاء به سیستم‌عامل Wear OS 6 (نسخه بعدی سیستم‌عامل ساعت‌های هوشمند مبتنی بر اندروید 15 که احتمالاً در اوایل سال آتی میلادی منتشر خواهد شد) نیز انتقال یابد. در نهایت، بهبود سرعت انتقال دستگاه به حالت Doze در اندروید 15 به عنوان یک گام عملی امیدوارکننده به سوی مدیریت بهتر باتری در آینده در نظر گرفته می‌شود.

منبع: Gizmochina

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *