پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

طبق گزارش ها، اپل در حال کار بر روی یک لپ تاپ با صفحه نمایش تاشو است

طبق گزارش ها، اپل در حال کار بر روی یک لپ تاپ با صفحه نمایش تاشو است

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

تاکنون ایسوس با خط تولید لپتاپ‌های زِنبوک فولد (Zenbook Fold) خود پیشگام واقعی لپ‌تاپ‌های با صفحه‌نمایش تاشو بوده است، اما ظاهراً قرار است در آینده با ورود اپل به این بازار، رقابت جدی‌تر از گذشته شود. طبق گزارشی از کره جنوبی، اپل در حال کار بر روی یک لپ تاپ با صفحه نمایش تاشو است. ظاهراً این شرکت در حال مذاکره با تامین‌کنندگان نمایشگر برای عرضه مک بوک با صفحه نمایش تاشو بوده است. این دستگاه در صورت به ثمر نشستن، بازار نمایشگری تاشو را که اکنون کساد است، تقویت خواهد کرد.

طبق گزارش ها، اپل در حال کار بر روی یک لپ تاپ با صفحه نمایش تاشو است

این لپتاپ در سال 2026 و پس از رونمایی در سال 2025 عرضه خواهد شد. تولیدکنندگان نمایشگرهای کره‌ای مانند سامسونگ دیسپلی (Samsung Display) و ال‌جی دیسپلی (LG Display) با توجه به اشباع نسبی باز گوشی‌های هوشمند، اخیراً سرمایه‌گذاری زیادی بر روی پنل‌های اولد (OLED) لپ‌تاپ‌ها انجام داده‌اند. هر دو شرکت در حال حاضر در حال هماهنگی برنامه‌های توسعه و تولید پنل‌های اولد تاشو برای لپ‌تاپ‌ها هستند، چراکه این بازار نوپا، به‌زودی رشد خواهد کرد.

یک سفارش از اپل قطعاً در این بازار کوچک تأثیر زیادی خواهد گذاشت. با توجه به منبع این گزارش، اندازه نمایشگرهای بزرگتر برای سازندگان پنل سودآورتر خواهد بود، اگرچه دستیابی به تراکم پیکسلی عالی، هرچه پنل بزرگتر شود دشوارتر است. با این حال، نمایشگرهای تاشو برای لپ‌تاپ‌ها سود بیشتری نسبت به نمایشگرهای تاشو برای گوشی‌های هوشمند دارند، بنابراین بدیهی است که این یک فرصت بزرگ برای تولیدکنندگان نمایشگر برای کسب درآمد بیشتر در آینده نزدیک خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید
نور آبی آنقدرها هم که فکر می‌کنید خطرناک نیست!

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>