پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

در آینده‌ای نزدیک، برج زیبای خورشید، تغییرات فصول را مشخص خواهد کرد

در آینده‌ای نزدیک، برج زیبای خورشید، تغییرات فصول را مشخص خواهد کرد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

در حال حاضر ساخت‌و‌ساز بر روی یک برج رصد جدید در چین در حال انجام است. این ساختمان که برج خورشید نام دارد، دارای جایگاه رصد، کتابخانه و فرمی کلی شبیه به یک ساعت آفتابی بزرگ است که از آن برای تشخیص اعتدال در بهار و پاییز استفاده می‌شود.

برج خورشید با همکاری شرکت فرانسوی Ducks Scéno و غول مهندسی Arup ساخته می‌شود و تا ارتفاع متوسط ​​50 متری خواهد رسید. این بنا در شهر ساحلی یانتای چین واقع شده و طراحی آن تا حدی از تاریخ محلی الهام گرفته شده است. در طول سلسله مینگ چین (از سال 1368 تا 1644 پس از میلاد)، این منطقه میزبان مجموعه‌ای از برج‌های دیده‌بانی (Yantai در لغت به معنای “برج فانوس دریایی”) برای هشدار در مورد حمله احتمالی دشمنان از سمت ساحل بوده است.

طبقات پایینی این برج میزبان یک تئاتر نیمه باز خواهند بود، بالاتر از آن یک فضای نمایشگاهی قرار خواهد گرفت و یک کتابخانه در قسمت بالایی برج، مناظر شگفت‌انگیزی را ارائه می‌دهد. همچنین این بنا دارای یک نقطه دید نیمه باز در بالا خواهد بود. این بخش، دارای یک نقطه در مرکز سقف است که به آب باران اجازه می‌دهد یک استخر کوچک را در تابستان پر کند. در زمستان، استخر خشک می‌شود و به جای آن، به عنوان شومینه استفاده می‌شود!

همچنین مطالعه کنید
معرفی هواپیمای عمودپرواز PANTALA Concept H با بال‌های متحرک

فرم مقعر ساختمان صداهای دریا را تقویت می‌کند. علاوه بر این، شکل آن به دنبال مطالعات دقیق نور خورشید در زمان اعتدال، در هر دو فصل بهار و پاییز ایجاد شده است. بدنه اصلی برج با میدانی در اطراف ساختمان هماهنگ بوده تا هر اعتدال را ردیابی کند، تقریباً شبیه به موزه نجوم شانگهای.

در پایه برج نیز یک میدان تازه ایجاد‌شده با یک استخر کم عمق و دستگاه‌های مه‌پاش و تعدادی فواره قرار دارد. یک کانال آب نیز در سراسر میدان قرار داده شده است. همچنین یک خط‌کش زمان‌سنج در آنجا نصب شده تا سایه برج خورشید در روز اعتدال را دنبال کند. یک سری حلقه‌های بیضی‌شکل نیز در الگوی سنگفرش قرار دارند؛ تقاطع بین حلقه‌ها و کانال آب، ردپای سایه ساختمان را در ساعات مشخصی در روز اعتدال مشخص می‌کند. در یکی از حلقه‌های بیرونی، مجموعه‌ای از فواره‌ها برای مشخص کردن 24 رویداد خورشیدی تقویم سنتی چینی در روزهای عادی همگام با جزر و مد (بالا و پایین) آب، طراحی شده‌اند.

کار بر روی برج خورشید به خوبی در حال انجام است و انتظار می‌رود در سال 2024 در دسترس عموم قرار بگیرد.

منبع: Newatlas

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>