آیا اپلیکیشن ماشین حساب در آیپد وجود دارد؟! بهترین جایگزین‌های آن کدامند؟

آیا اپلیکیشن ماشین حساب در آیپد وجود دارد؟! بهترین جایگزین‌های آن کدامند؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

سال 2022 است و به دلایلی که هیچکس نمی‌داند، آیپد هنوز با برنامه ماشین حساب عرضه نمی‌شود. آیفون، مک و حتی اپل واچ، دارای ماشین حساب هستند، بنابراین هیچ دلیل منطقی برای این حذف عجیب وجود ندارد. در این بخش تعدادی از برنامه‌های ماشین حساب که می‌توانید بدون نگرانی از حذف شدن در اپ استور اپل، از آنها استفاده کنید، آورده شده است. با اروتک همراه باشید.

مراقب برنامه‌های پولی ماشین حساب در آیپد باشید

به محض نیاز به برنامه ماشین حساب در آیپد، متوجه می‌شوید که اپلیکیشنی برای این کار وجود ندارد! بنابراین منطقی است که بلافاصله به اپ استور مراجعه کنید. اما متأسفانه، ده‌ها برنامه ماشین حساب پولی در اپ استور وجود دارد که بعضی از آن‌ها هزینه‌های اشتراک فوق‌العاده بالایی را دریافت می‌کنند و برخی دیگر، خریدهای درون‌برنامه‌ای مضحک را ارائه داده یا تبلیغات آزاردهنده‌ای را درون خود دارند. با تکنولوژی ماشین حساب کامپیوتری که در دهه 1970 توسعه داده شد، قاعدتاً هیچ کس نباید در سال 2022، برای برنامه ماشین حساب اصلی هزینه‌ای پرداخت کند.

شایعه شده بود که یک برنامه رسمی ماشین حساب اپل ممکن است با iPadOS 16 در اواخر سال 2022 عرضه شود، اما در حال حاضر، به نظر می‌رسد که ممکن است اینطور نباشد و کاربران همچنان به حال خود رها شده‌اند. اما خوشبختانه، جایگزین‌ها و برنامه‌هایی برای پر کردن این جای خالی عجیب وجود دارد.

جایگزین‌های اولیه برنامه ماشین حساب آیپد

در ساده‌ترین روش، می‌توانید مرورگر سافاری را باز کرده و عبارات ریاضی ساده را در کادر جستجوی گوگل تایپ کنید و پاسخ را در صفحه نتایج ببینید. حتی بهتر از آن، یک ماشین حساب صفحه لمسی مستقیماً در وب سایت گوگل ظاهر می‌شود که می‌توانید از آن استفاده کنید.

آیا اپلیکیشن ماشین حساب در آیپد وجود دارد؟! بهترین جایگزین‌های آن کدامند؟

همچنین می‌توانید به صورت شفاهی از دستیار “سیری (Siri)” بخواهید که برای شما معادلات ریاضی را انجام دهد، مانند “هی سیری، پاسخ 1447 تقسیم بر 256 چیست؟”. اما اگر ترجیح می‌دهید صحبت نکنید، می‌توانید Spotlight را باز کرده و عبارات ریاضی را آنجا تایپ کنید. نتایج را درست در زیر کادر جستجو دریافت خواهید کرد!

برنامه‌های تخصصی ماشین حساب برای آیپد

آیا اپلیکیشن ماشین حساب در آیپد وجود دارد؟! بهترین جایگزین‌های آن کدامند؟

با این حال، برای برخی افراد، جایگزین‌های غیربرنامه‌ای که در بالا ذکر کردیم ممکن است به اندازه کافی خوب نباشند. شاید شما به توابع ماشین حساب علمی یا حتی قابلیت نمودارسازی نیاز داشته باشید. اگر اینطور است، در اینجا چند برنامه بزرگ ماشین حساب آیپد وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

  • بهترین برنامه ماشین حساب رایگان: پس از چند آزمایش، متوجه شدیم که Uno Calculator، احتمالاً بهترین برنامه ماشین حساب کاملا رایگان در اپ استور است. این، یک برنامه ساده است که تبلیغات ندارد، هزینه درون‌برنامه‌ای ندارد، شامل حالت‌های استاندارد، علمی و برنامه‌نویسی می‌شود و حتی به تبدیل واحد نیز کمک می‌کند. یک نسخه وب نیز از این برنامه به صورت آنلاین وجود دارد. تنها اشکال برنامه این است که رابط کاربری آن بسیار ساده و غیرجذاب است. برنامه Numerical² نیز انتخاب خوبی برای یک برنامه ماشین حساب رایگان است، البته اگر می‌خواهید ماشین حسابتان کمی جذاب شود!
  • بهترین برنامه ماشین حساب پولی: اگر می‌خواهید یک برنامه ماشین حساب پولی با همه امکانات داشته باشید، می‌توانید PCalc (10 دلاری) را امتحان کنید که شامل عملکرد دقیق ماشین حساب علمی، انواع طرح‌های رابط متناسب با ترجیحات شخصی شما و پشتیبانی از صفحه نمایش تقسیم‌شده است. اگر PCalc خریداری کنید، می‌توانید از آن در آیفون و اپل واچ خود نیز استفاده کنید. هزینه این برنامه 10 دلار است و هیچ تبلیغاتی ندارد.
  • بهترین ماشین حساب نموداری: در حالیکه PCalc، یک برنامه خوب و کاربردی است، اما محسابات و رسم نموداری را انجام نمی‌دهد. اگر به چنین عملکردی نیاز دارید، می‌توانید Desmos Graphing Calculator را امتحان کنید که یک برنامه رایگان و بدون تبلیغات است. البته GeoGabra Graphing Calculator نیز یک انتخاب رایگان عالی برای این کار محسوب می‌شود.
  • بهترین ماشین حساب برای حل معادله: اگر برای انجام تکالیف ریاضی خود به کمک نیاز دارید، Microsoft Math Solver که یک برنامه رایگان است به شما امکان می‌دهد معادلات را با دوربین آیپد خود اسکن کرده و به راحتی آنها را حل کنید. البته می‌توانید معادلات را روی صفحه با انگشت خود (یا یک مداد اپل) بنویسید و توضیحات گام به گام آن را دریافت کنید.
همچنین مطالعه کنید
چگونه از آیپد به عنوان مانیتور دوم در مک یا کامپیوتر استفاده کنیم؟

بین این چهار دسته، همه چیزهایی را که احتمالاً در یک ماشین‌حساب آیپد به آن نیاز دارید، پیدا خواهید کرد و اکثر آنها کاملاً رایگان هستند. موفق باشید.

منبع: Howtogeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>