جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
فرانک مارشال: فیلمبرداری فیلم ایندیانا جونز 5 تقریباً تمام شده است (به همراه خلاصه داستان احتمالی)

فرانک مارشال: فیلمبرداری فیلم ایندیانا جونز 5 تقریباً تمام شده است (به همراه خلاصه داستان احتمالی)

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

فرانک مارشال تهیه‌کننده ایندیانا جونز 5 می‌گوید فیلمبرداری این فیلم که از سال 2008 در حال ساخت بوده و اغلب با تاخیرهای پیاپی مواجه شده، تقریباً به پایان رسیده است!

تاخیر در اکران فیلم‌های جدید استودیو مارول؛ دکتر استرنج ۲، ثور، پلنگ سیاه ۲ و …

اتمام فیلمبرداری ایندیانا جونز 5، نقطه عطف مهمی در سفر طولانی و پر پیچ‌و‌خم این مجموعه جذاب و همچنین بی‌شک آرامشی برای سازندگان این فیلم خواهد بود. تولید این فیلم تقریباً بلافاصله پس از اکران ایندیانا جونز و قلمروی جمجمه بلورین در سال 2008 آغاز شد و قرار است دوباره هریسون فورد به‌عنوان شخصیت اصلی مجموعه ایندیانا جونز روی پرده سینما برود. با این حال، قسمت قلمروی جمجمه بلورین سری ایندینا جونز با واکنش‌های متفاوتی از سوی منتقدان و تماشاگران مواجه شد و طرفداران ناراضی به‌سرعت به‌ دنبال نسخه 5 این مجموعه بودند. هرچند از نظر گروهی دیگر از طرفداران مجموعه ایندیانا جونز، این قسمت یکی از بهترین قسمت‌های این سری جذاب بود!

فرانک مارشال: فیلمبرداری فیلم ایندیانا جونز 5 تقریباً تمام شده است (به همراه خلاصه داستان احتمالی)

از زمانی که جرج لوکاس کل شرکت لوکاس فیلم خود را در سال 2012 به شرکت والت‌دیزنی فروخت، او به‌عنوان تهیه کننده و استیون اسپیلبرگ به‌عنوان کارگردان به‌طور متناوب روی ایده‌های داستانی اولیه برای نسخه پنجم کار می‌کرده‌اند. در حالیکه دیزنی تصمیم گرفت بر روی داستان‌های جدید جنگ ستارگان لوکاس‌فیلم تمرکز کند، اسپیلبرگ همچنان درگیر نسخه بعدی این فیلم بود.

پس از کش‌وقوس‌های فراوان، سرانجام دیزنی به‌طور رسمی شروع ساخت این فیلم را در سال 2016 اعلام و اسپیلبرگ را به‌عنوان کارگردان و مارشال و کندی را به‌عنوان تهیه‌کننده معرفی کرد. همچین این غول فیلم‌سازی، تاریخ اکران ایندیانا جونز 5 را سال 2019 تعیین کرد. با این حال، برنامه کاری اسپیلبرگ و همچنین فقدان فیلمنامه مناسب، پروژه را به تاخیر انداخت و تاریخ اکران آن را به سال 2021 کشاند.

پس از مدتی اسپیلبرگ اعلام کرد که در اوایل سال 2020 از سمت کارگردانی کناره‌گیری می‌کند (اما به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی باقی می‌ماند) و جیمز منگولد کارگردان فیلم تحسین‌شده لوگان، کارگردانی این پروژه را بر عهده گرفت. فیلمنامه جدیدی توسط منگولد نوشته و در نهایت فیلمبرداری آن آغاز شد، اما در پی تعطیلی‌های پاندمی ویروس کرونا (COVID-19)، تاریخ اکران جدید این فیلم سال 2023 اعلام شد. با این حال، اندکی پس از شروع فیلمبرداری، هریسون فورد ۷۸ ساله در صحنه فیلمبرداری از ناحیه شانه آسیب دید و مجبور شد به مدت سه ماه در خانه استراحت کند، به همین دلیل برنامه فیلمبرداری برای انطباق با غیبت او دوباره تنظیم شد.

هنوز اطلاعات اندکی در مورد فیلمنامه این فیلم وجود دارد، اما طبق گزارش‌ها، داستان این فیلم در سال 1969 و در زمان اولین فرود آپولو بر روی ماه اتفاق می‌افتد. همچنین گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که فیلم جدید شامل نوعی سفر در زمان است، چراکه بازیگرانی در صحنه فیلمبرداری این فیلم، لباس نازی‌ها و همچنین گلادیاتورهای رومی را پوشیده بودند.

ایندیانا جونز 5 در حال حاضر برای اکران در تاریخ 30 ژوئن 2023 (9 تیر 1402) برنامه‌ریزی شده است.

منبع: Cbr

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *