پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

آشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در ایلام

آشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در ایلام

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

چکیده : نهالستان برتر نهال فعالیت خود را زیر نظر جهاد کشاورزی از سال ۱۳۰۰ در تولید و عرضه نهال آغاز کرده و سالیانه با تولید انواع نهال میوه با بیش از ۱ میلیون نهال میوه، ۴۰۰ هزار اصله گردو و ۲۰۰ هزار اصله بادام آغاز کرده و آماده ارائه تمام خدمات در این ضمینه می باشد.

[خرید گارانتی‌دار نهال گردو و نهال میوه]

سرمایه گذاران و کشاورزانی که به دنبال احداث باغ در استان ایلام هستند باید به چند نکته مهم دقت داشته باشند، مهم‌ترین آن خرید نهال میوه و نهال گردو در این استان است، بهتر است برای خرید نهال با بزرگترین سایت نهالستان در ایلام آشنا شده و نهال‌ها را به صورت تضمین کیفیت با گارانتی خریداری کنند در این صورت با وجود کوچکترین مشکلی، مدیر نهالستان این مشکل را برطرف کرده و اجازه نمی‌دهد خسارتی برای کشاورز و باغدار وارد شود.

برای خرید بهتر نهال گردو و میوه، مدیران نهالستان اطلاعات زمینه‌ای در مورد منطقه احداث باغ از شما می‌پرسند، شما به عنوان یک کشاورز موظف هستید به تمام آنها جواب داده اطلاعات مفیدی در این زمینه جمع‌آوری کنید، برحسب اطلاعاتی که شما به نهالستان تحویل می‌دهید مدیر مسئول و کارشناس متخصص ارقام و نژادهایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که کاملاً سازگار بوده و می‌توانید با کاشت آنها به یک درآمد کلان و بالا برسید.

البته یک مورد هم نباید فراموش کنیم، به خاطر آب و هوای ایلام به عنوان یک منطقه با پتانسیل خیلی بالا جهت احداث اراضی باغی و زراعی در بین کشاورزان و سرمایه گذاران محبوب است، وقتی زمین‌های ایلام تا این اندازه حاصلخیز بوده و شرایط کاملا مناسبی برای مزرعه داری دارد، چنانچه باغی در این شرایط باردهی و بازدهی مناسبی از خود نشان ندهد به دو دلیل است:

  • خرید نامناسب نهال از نهالستان‌های متفرقه
  • عدم مدیریت صحیح باغدار

آشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در ایلام

آشنایی با اقلیم سرسبز ایلام

استان ایلام به عنوان سرسبز‌ترین استان کشور ایران شناخته شده است که بخش عمده از آن توسط جنگلها احاطه شده است احاطه شده البته این نکته را فراموش نکنیم که تنوع آب و هوایی مانند دیگر استان‌ها در این خطه پابرجا است، علاوه بر جنگل بیشتر مناطق ایلام کوهستانی بوده از این رو آب و هوای غالب شهر ایلام آب و هوای سردسیری و خشک است، به سبب همین آب و هوا بیشتر بیماری‌هایی که درختان باغستان این استان را مورد تهدید قرار می‌دهد، بیماری‌های قارچی همچنین حمله آفت‌ها است، البته نباید فراموش کنیم که ذخایر آبی این استان مناسب کشت انواع میوه‌ها بوده، البته ارتفاع سطح استان ایلام در نقاط مختلف متفاوت بوده و بر حسب ارتفاع آن رطوبت منطقه مشخص می‌شود.

خرید نهال گردو از نهال فروشی آنلاین ایلام

به خاطر تنوع آب و هوایی استان ایلام ارقام متفاوت نهال گردو در این استان کاشت و به بهره برداری می‌رسد، کشاورزان

برای خرید نهال گردو پیوندی در ایلام بهتر است

  •  این نهال‌ها را با تضمین کیفیت به همراه کارت گارانتی تهیه کنند.
  •  مهم‌ترین نکته دیگری که در خرید نهال گردو باید به آن دقت زیادی کرد خرید نهال شناسه دار است، نهال‌های شناسه دار از وزارت جهاد کشاورزی نشان از مرغوب بودن آن است.
  • برای باردهی بالا بهتر است به نهال گردو اصلاح شده و ژنوتیپ را تهیه کنید که سازگاری بیشتری با محیط داشته باشد.

آشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در ایلام

بهتر است با انواع نهال گردو سازگار با محیط استان ایلام می‌باشد آشنا شویم:

نهال ژنوتیپ پالیز: جزو نهال گردوی پایه کوتاه محسوب می‌شود، از اینرو فاصله کاشت آن بین ۵ تا ۶ متر است،عمر اقتصادی آن بالای ۱۰۰ سال است و با رسیدگی کشاورزی خیلی بیشتر هم می‌شود به خاطر پایه کوتاه بودن هرس کردن و برداشت میوه گردو از نهال ژنوتیپ پالیز راحت تر از نژادهای دیگر است، جزو نهال‌های زودبازده محسوب می‌شود که تولید کننده آن داخل کشور بوده و توسط نهالستان برتر درایلام  تولید و عرضه می‌شود، باردهی این نهال در هر هکتار برابر ۸ تا ۱۰ تن بوده و جزء نهال دیرگل محسوب می‌شود.

همچنین مطالعه کنید
بررسی 5 محصول پر کاربرد شیائومی

نهال چندلر پیوندی: بومی کشور آمریکا است به عنوان نهال‌های پربار و زودبازده محسوب میشود چون در همان سال اول باردهی خود را شروع می‌کند، مانند دیگر نهال‌های گردو طول عمر اقتصادی آن حداقل ۱۰۰ سال است.

نهال گردو فرنور پیوندی: بومی کشور فرانسه بود پربار و زودبازده است به علت پیوندی بودن در همان سال اول باردهی خود را شروع می‌کند، عمر اقتصادی آن را حداقل ۱۰۰ سال تخمین زده اند میوه گردو تولید شده از آن بسیار با کیفیت و طعم دلنشینی دارد، هم برای آجیل و هم برای استفاده از تولید مواد غذایی از آن استفاده می‌شود.

خرید نهال بادام در ایلام 

کشاورزانی که به دنبال مقاوم‌ترین ارقام نهال برای کاشت در مناطق سردسیر و گرمسیر هستند، می‌توانند به خرید نهال بادام بپردازند از آنجایی که نهال بادام می‌تواند سردترین دماها را تحمل کرده و در عین حال کم آبی و خشکسالی را نیز تحمل کند برای هر منطقه‌ای مناسب مخصوصاً نواحی کوهستانی ایلام مناسب بوده و سودآوری بسیار عالی برای کشاورز به همراه دارد.

خرید نهال میوه برای سوددهی بیشتر در ایلام

کشاورزان عزیز برای اینکه بتوانند با احداث باغ میوه در ایران به یک سوددهی مناسب دست پیدا کنند باید قبل از هرکاری از مشاوران و متخصصین در این زمینه مشورت و راهنمایی‌های لازم را کسب کنند، برای این کار می‌توانند از سایت‌های بزرگ نهالستان کمک بگیرند و با اطلاعات بیشتری به خرید نهال میوه باکیفیت و پیوندی در استان ایلام بپردازند، از جمله نهال‌های سازگار در ایلام عبارتند از:

آشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در ایلام

  • نهال گلابی:

یکی از مهم‌ترین نهال‌هایی که در مناطق سردسیر استان ایلام می‌توان کشت و با فروش آن به یک درآمد مناسب و ثابتی دست پیدا کرد نهال گلابی است، نهاد گلابی قابلیت تحمل دمای زیر صفر درجه را دارد، بنابراین شاخه‌های جوان آن طی دمای یخبندان فصل زمستان دچار یخ زدگی نمی‌شوند.

گلابی بیروتی: دیرگل، زودرس (اواخر برج سه یا اوایل برج چهار میرسه)

گلابی شاه میوه

گلابی ویلیام دوشیز

گلابی درگزی

گلابی سیبری

گلابی دوچی (نژاد ترکیه)

  • نهال هلو:

چون نهال هلو می‌تواند رطوبت پایین را به راحتی تحمل کند، معمولا توصیه می‌شود در مناطقی از استان ایلام که هوای آن سرد بوده و میزان رطوبت آن نیز پایین‌تر است حتماً ارقام متفاوت نهال هلو را امتحان کنند، تحمل آنها در برابر سرمای هوا و رطوبت کم زیاد است.

نهال هلو زعفرانی

نهال هلو زعفرانی دیررس

نهال هلو انجیری

نهال هلو انجیری توسرخ

  • پرورش نهال انجیر

از دیگر ارقام نهال میوه که در شهر ایران خاستگاه ویژه‌ای دارد می‌توان به انجیر اشاره کرد، نهال انجیر پربار . پرفروش بوده و بهترین رقم برای کاشت در ایلام انجیر زرد است.

کلام آخر

باغداران و کشاورزان عزیز استان ایلام بهتر است از پتانسیل این استان نهایت استفاده را ببرند، آب و هوای مناسب، ذخایر آب کافی، بافت خاک حاصلخیز همچنین وجود نهالستان‌ در ایلام که انواع نهال‌های با کیفیت و تضمینی را در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند، بهترین فرصت برای باغداران ایلامی را ایجاد کرده است تا با صرف یک هزینه مناسب به درآمد سالانه مناسب و ثابتی برسند.

با توجه به ویژگی‌های مثبت و طبیعی محل احداث باغ در استان ایلام اگر یک باغدار مراحل احداث باغ تجاری و مدرن را کاملا اصولی و استاندارد طی کند، می‌تواند سرمایه گذاری خود را در صنعت کشاورزی تضمین کند، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید با شماره زیر تماس گرفته یا به لینک درج شده مراجعه کنید:

تماس با ما:

09141832393

09144501003

وب سایت:

www.bartarnahal.ir

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است و اروتک مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>