پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

مشکلات هندزفری بی سیم در اتصال به گوشی

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

یکی از مشکلات رایج کاربران برای استفاده از هندزفری بلوتوث عدم امکان اتصال به گوشی است. این مشکل می تواند دلایل زیادی داشته باشد. در این مقاله 8 راهکار کاربردی برای حل این مشکلات ارائه داده ایم.

  1. در اولین گام از داشتن شارژ کافی هندزفری و روشن بودن بلوتوث گوشی و هندزفری مطمئن شوید. در عین ناباوری، ممکن است این موارد ساده دلیلی برای متصل نشدن هندزفری به گوشی باشند.
  2. از سازگاری هندزفری بی سیم خود با نوع و سیستم عامل گوشی خود اطمینان حاصل کنید. بهتر است بدانید که روی گوشی های آیفون باید حداقل سیستم عامل ios 7 نصب باشد که دارای ویژگی Bluetooth Smart Ready یا همان بلوتوث هوشمند آماده است. برای سایر گوشی ها نیز باید حداقل سیستم عامل اندروید 4.3 نصب باشد.
  3. با این که هندزفری های بی سیم این امکان را فراهم می کنند که از گوشی خود فاصله بگیرید؛ اما، اگر این فاصله از حد مشخصی بیشتر باشد، احتمال وصل نشدن این دو وسیله به یکدیگر وجود دارد. پس سعی کنید بیش از یک متر با تلفن همراه خود فاصله نداشته باشید. به خصوص زمانی که دیواری بین گوشی و هندزفری وجود داشته باشد، احتمال وصل نشدن هندزفری به گوشی بسیار بیشتر خواهد شد.
  4. گاهی ممکن است هندزفری شما به دستگاه دیگری که قبلا یک بار به آن اتصال پیدا کرده، به صورت خودکار متصل شود. پس از این موضوع مطمئن شوید که هندزفری با دستگاه دیگری ارتباط بلوتوثی برقرار نکرده باشد. توصیه می کنیم نام سایر دستگاه ها را از لیست اتصالات بلوتوثی موبایل خود حذف کنید. برای این کار در گوشی های اندرویدی گزینۀ لغو جفت سازی را انتخاب و در گوشی های آیفون از گزینۀ Forget this device استفاده کنید. حتی بهتر است بعد از این کار یک بار گوشی و هندزفری خود را خاموش و روشن کنید.
  5. به دفترچه راهنمایی هندزفری خود مراجعه کرده و گام به گام همراه با دستورالعمل های آن دوباره هندزفری بلوتوث خود را به گوشی متصل کنید، چرا که ممکن است نکتۀ کوچکی را فراموش کرده باشید یا این که هندزفری شما به روشی پیچیده تر از حد معمول و متفاوت از سایر هندزفری ها به گوشی متصل شود.
  6. از دستگاه های مثل روتر WIFI یا مودم ها فاصله بگیرید. امواج این دستگاه ها نویز ایجاد کرده و ممکن است موجب ایجاد اختلال در عملکرد امواج بلوتوثی هندزفری شما شوند.
  7. گاهی تنظیمات موبایل های اندرویدی به گونه ای مشخص شده که در صورت کم بودن میزان شارژ باتری امکان استفاده از بلوتوث، وای فای، دیتا و.. را به کاربر نمی دهد. این تنظیمات در سیستم عامل اندروید تحت عنوان saving mode شناخته می شود. پس اگر گوشی شما شارژ کمی دارد، ممکن است به همین دلیل به هندزفری بی سیم شما متصل نمی شود و باید آن را شارژ کنید یا تنظیمات گوشی خود را تغییر دهید.
  8. اگر راهکارهای بالا جواب ندادند و همچنان برای اتصال گوشی به هندزفری بلوتوثی خود مشکل دارید، ممکن است همچنان درگیر نویزها باشید. موبایل را در حالت پرواز قرار دهید و سپس گوشی خود را ریست یا خاموش و روشن کنید تا شاید از دست نویزها خلاص شوید.
همچنین مطالعه کنید
خرید قسطی از فروشگاه معتبر بای قسط

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>