جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
گوگل در سال 2022 قابلیت‌های جدید اتصال را برای دستگاه‌های هوشمند معرفی خواهد کرد

گوگل در سال 2022 قابلیت‌های جدید اتصال را برای دستگاه‌های هوشمند معرفی خواهد کرد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

در نمایشگاه CES 2022، گوگل برنامه‌های آتی خود را برای آسان‌تر کردن اتصال دستگاه برای گوشی‌های اندروید، کروم‌بوک، تلوزیون‌های اندروید و ساعت‌های هوشمند Wear OS به اشتراک گذاشت.

گوگل ظاهراً قرار است با Fast Pair برای هدفون‌های بلوتوثی شروع کند، هدفون‌هایی که به‌طور خودکار با کروم‌بوک شما جفت می‌شوند یا حتی از گوشی اندرویدی شما برای راه‌اندازی یک کروم‌بوک جدید استفاده می‌کنند که تمام اطلاعات مورد نیاز دستگاه‌های جفت‌شده و گذرواژه‌های وای‌فای را در اختیار آن قرار می‌دهد و احتمالاً در هفته‌های آینده در دسترس قرار می‌گیرد.

با نگاهی به چند ماه آینده، دستگاه‌های هوشمند دارای Matter، از جفت شدن با دستگاه‌های Google TV یا Android TV شما نیز پشتیبانی خواهند کرد.

گوگل در سال 2022 قابلیت‌های جدید اتصال را برای دستگاه‌های هوشمند معرفی خواهد کرد

قابلیت باز کردن قفل کروم‌بوک با استفاده از گوشی اندرویدی، مدتی است که ارائه شده است، اما گوگل می‌خواهد آن را در ساعت هوشمند Wear OS نیز فعال کند. این ساعت می‌تواند نه تنها  کروم‌بوک، بلکه گوشی اندرویدی شما را بدون اینکه در اطراف شما باشد باز کند.

از سوی دیگر، گوشی‌های سامسونگ و پیکسل، پشتیبانی گسترده‌تری از ویژگی‌های کلیدی دیجیتال خودرو خواهند داشت. گوشی‌های مجهز به UWB حتی می‌توانند قفل وسیله‌ی نقلیه BMW شما را (تا زمانی که از این فناوری پشتیبانی کند)، فقط با نزدیک شدن به درب خودرو باز کنند. به‌ اشتراک‌گذاری کلید مجازی ماشین خود با دوستان و خانواده نیز گزینه‌ای است برای زمان‌هایی که آن‌ها نیاز به قرض گرفتن ماشین شما دارند. علاوه بر این، خودروهای ولوو از اولین خودروهایی خواهند بود که عملکردهای راه دور را با استفاده از دستگاه اندرویدی شما ارائه خواهند کرد. درست مانند اتوماسیون خانگی، می‌توانید قبل از ورود به ماشین، ماشین خود را از پیش گرم کرده یا کولر آن را روشن کنید.

گوگل در سال 2022 قابلیت‌های جدید اتصال را برای دستگاه‌های هوشمند معرفی خواهد کرد

هدف این غول جستجوی اینترنتی این است که پخش محتوا را در دستگاه‌های مختلف کمی هوشمندتر و یکپارچه‌تر کند. به عنوان مثال، اگر از هدفون بلوتوثی خود برای تماشای فیلم در تبلت استفاده می‌کنید و تماسی با تلفن شما برقرار می‌شود، سیستم، فیلم را متوقف، تماس را از تلفن شما برقرار کرده و پس از آن بدون نیاز به لمس چیزی، پخش فیلم را ادامه می‌دهد. این ویژگی در ماه‌های آینده برای هدفون‌های پشتیبانی‌شده در دسترس قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این، گوگل می‌خواهد کروم‌کست‌ها را در دستگاه‌های بیشتری مانند تلویزیون، بلندگوهای هوشمند و غیره ارائه دهد. Bose یکی از اولین‌ها در انتشار بلندگوها و نوارهای صوتی با عملکرد کروم‌کست خواهد بود.

آخرین، اما نه کم‌اهمیت‌ترین مورد! گوگل این امکان را فراهم خواهد کرد که با گوشی اندرویدی خود، بدون همراه داشتن آن، ارتباط برقرار کنید. برای مثال، می‌توانید با استفاده از Phone Hub، بدون نیاز به نصب برنامه مذکور در کروم‌بوک خود، به پیام‌ها پاسخ دهید. گوگل همچنین بدون ذکر جزئیات قول داده است که برخی از ویژگی‌های پیشرفته‌ی اتصال را در اواخر امسال برای رایانه‌های شخصی ویندوزی نیز ارائه دهد.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *