پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

کاربران کروم‌کست گوگل فعلا به اندروید 12 کوچ نکنند

کاربران کروم‌کست گوگل فعلا به اندروید 12 کوچ نکنند

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بسیاری از سرویس‌های مخصوص استریم و تلویزیون‌های هوشمند از پروتکل کروم‌کست (Chromecast) گوگل استفاده می‌کنند. کروم‌کست این امکان را فراهم ساخته تا یک فیلم را از تلفن خود به صفحه نمایشی بزرگتر منتقل و پخش کنید. حال به‌دلیل ملاحظات قانونی، گوگل یکی از قابلیت‌های کلیدی کروم‌کست خود را در اندروید 12 غیرفعال کرده است، این ویژگی در تنظیم صدای تلویزیون هوشمند یا دانگل استریم از طریق گوشی کاربرد دارد.

یکی از قابلیت‌های برجسته پروتکل کروم‌کست، کاهش احساس نیاز در استفاده از ریموت تلویزیون است. برای مثال اگر در حال تماشای محتوای یوتیوب بر روی گوشی همراه‌تان باشید، می‌توانید به‌سرعت آن‌ را بر روی تلویزیون نمایش داده و از طریق گوشی نیز، به کلیدهای تنظیم صدا و پخش مجدد دسترسی داشته باشید. گوگل این ایده را به‌طور کامل در نسخه اولیه کروم‌کست که فاقد ریموت است، پیاده‌سازی کرده بود.

با این‌حال همان‌طور که کاربران نسخه بتا از اندروید 12 در ماه آگوست (مرداد) با آن مواجه شده‌اند، نسخه جدید اندروید، قابلیت کنترل صدای کروم‌کست را از گوشی‌های هوشمند حذف کرده است! در ابتدا تصور می‌شد که علت وجود این مشکل، صرفاً یک باگ نرم‌افزاری است، اما حالا که کاربران پیکسل قادر به نصب اندروید 12 هستند، مشخص شده که گوگل عمدا این تغییر را لحاظ کرده است.

همچنین مطالعه کنید
گلکسی F23 سامسونگ اندروید 13 را دریافت می‌کند

کاربران کروم‌کست گوگل فعلا به اندروید 12 کوچ نکنند

براساس مطلبی در بخش پشتیبانی گوگل که توسط میشل رحمان سردیبر فنی ارشد Esper فاش شده، یک مشکل قانونی باعث ممانعت گوگل در افزودن تنظیمات صدای کروم‌کست در اندروید 12 شده است. پیش‌بینی می‌شود که این ویژگی در نسخه آینده اندروید یعنی 12L مجدداً اضافه خواهد شد.

در حالیکه جزئیات مشخصی از مشکل قانونی گوگل در دست نیست، می‌توان آن‌ را به شکایت شرکت سونوس (Sonos) از گوگل و حکم دادگاه بدوی آن نسبت داد. سونوس مدعی شده که گوگل حق پتنت (ثبت) چندین دستگاه از بلندگو‌های هوشمند این شرکت را نقض کرده است و حتی خواستار ممنوعیت فروش برخی سخت‌افزارهای گوگل مانند کروم‌کست شده است.

اگر شما از کاربران کروم‌کست بر روی اندروید 12 هستید، فعلا به‌ جز کنترل صدا از طریق ریموت تلویزیون یا نرم‌‌افزار Google Home راه دیگری پیش روی خود ندارید. البته می‌توان از گزینه “Device Controls” نیز برای تنظیم صدای تلویزیون از طریق گوشی استفاده کرد.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>