اپل مک بوک 13.3 اینچی با نمایشگر اولد (OLED) را در سال 2024 معرفی می‌کند

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بر اساس گزارش جدید راس یانگ، تحلیلگر صنعت و از مشاوران زنجیره تامین نمایشگر، اپل به دنبال عرضه نسخه‌های مک بوک و آیپد مجهز به نمایشگرهای اولد (OLED) به‌روزشده است. این نمایشگرهای جدید قرار است در سال 2024 وارد بازار شوند.

اپل مک بوک 13.3 اینچی با نمایشگر اولد (OLED) را در سال 2024 معرفی می‌کند

این تحلیلگر مدعی است که اپل یا یک دسته جدید مک بوک را معرفی می‌کند، یا به‌جای آن، از مک بوک ایر یا مک بوک پرو به‌روز‌شده رونمایی خواهد کرد. با توجه به اینکه مک بوک ایر به‌تازگی برای سال جاری به‌روز شده است، یک مک بوک پرو جدید یا یک دسته مک بوک جدید، سناریوهای محتمل‌تری به‌نظر می‌رسد. با این حال، احتمالاً این اطلاعات در سال 2024 تغییر می‌کنند.

اپل مک بوک 13.3 اینچی با نمایشگر اولد (OLED) را در سال 2024 معرفی می‌کند

در همین حال، هر دو مدل آیپد پرو 11 و 12.9 اینچی با نمایشگرهای OLED، ممکن است از فناوری جدید صفحه‌نمایش به نام “tandem stack” استفاده کنند که احتمالاً استقامت پنل را بهبود بخشیده و در عین حال مصرف انرژی را تا 30 درصد کاهش می‌دهد. به علاوه، انتظار می‌رود که پنل‌های OLED اپل، برای کارایی بیشتر، از نرخ نوسازی متغیر بهره ببرند. مک‌بوک پروهای 14 و 16 اینچی اپل تنها لپ‌تاپ‌هایی هستند که اپل با نمایشگرهای OLED ارائه می‌کند. این نمایشگرها، Liquid Retina XDR نامیده می‌شوند.

گزارش اخیر نیز حاکی از آن است که اپل در حال کار بر روی مک بوک ایر 15 اینچی است. بر اساس این گزارش، این کمپانی برنامه‌هایی برای تولید مک بوک 12 اینچی کوچکتر نیز دارد. انتظار می‌رود تراشه‌های M2 پرو و M2 مکس اپل در اواخر سال جاری توسط TSMC به تولید انبوه برسند و مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی به‌روز‌شده با این تراشه‌ها، ممکن است در اوایل سال آینده وارد بازار شوند.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>