پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

آی‌پد پرو و مک‌بوک پرو احتمالاً از فناوری جدید OLED برای روشنایی بیشتر نمایشگر استفاده می‌کنند

آی‌پد پرو و مک‌بوک پرو احتمالاً از فناوری جدید OLED برای روشنایی بیشتر نمایشگر استفاده می‌کنند

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

یک گزارش جدید منتشر‌شده از The Elec نشان می‌دهد که اپل قصد دارد، مدل‌های آی‌پد پرو و مک‌بوک پرو را با نمایشگرهای دابل استک OLED که دارای دو لایه دیودهای ساطع کننده نور بوده و در نتیجه امکان دستیابی به یک روشنایی دو برابری را امکان‌پذیر می‎‎‎‎‎‎کنند معرفی کند. به نظر می‌رسد این خبر با شایعات قبلی که در مورد آی‌پد پرو و مک‌بوک پرو در سپتامبر منتشر شده‎‎‎‎‎‎ بود، مطابقت دارد.

اپل آی‌پد پرو و مک‌بوک پرو از فناوری OLED جدید برای روشنایی بیشتر استفاده می‌کنند

در حال حاضر اصلی‌ترین مسئله برای استفاده از چنین فناوری، گران‌ بودن و همچنین فرآیند تولید آن است که هنوز به طور کامل توسعه نیافته است. بنابراین برخی منابع می‌گویند که احتمالاً اولین قطعات تا سال 2023 یا 2024 نیز وارد بازار نمی‌شوند. با این حال، مشخص است که این مسئله، باعث بالا رفتن قیمت پنل‌ها خواهد شد، پس اپل به احتمال زیاد از این تکنولوژی فقط در مدل‌های آی‌پد پرو 11 و 12.9 اینچی و لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو استفاده خواهد کرد.

البته، این نمایشگرها از فناوری LTPO برای TFT نیز استفاده می‌کنند و امکان کنترل گرانولار روی نرخ نوسازی را فراهم می‌کنند؛ احتمالاً چیزی بین 10و 120 هرتز.

با توجه به تجربه کاری این شرکت، می‌توان در آینده منتظر نمایشگرهای میکرو LED در دستگاه‌های جدید اپل بود، چراکه طبق گزارشات، این شرکت در حال سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه این ایده است. امیدواریم آی‌پد پرو و مک‌بوک پرو اپل واقعاً از فناوری OLED برای روشنایی بیشتر استفاده کنند، زیرا این فناوری هیجان‎‎‎‌‎‎‎انگیز می‌تواند کیفیت محصولات این شرکت را از همیشه بهتر کند و این یک برتری قطعی نسبت به رقبا است.

همچنین مطالعه کنید
توقف تولید آی‌مک 21 اینچی اینتل توسط اپل و تمرکز بر نسخه پرو/مکس در سال 2022

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>