Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

یک هکر با هک کردن کیبورد Raspberry Pi 400 توانست رم آن را افزایش دهد!

یک هکر با هک کردن کیبورد Raspberry Pi 400 توانست رم آن را افزایش دهد!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

می‌توان کیبورد Raspberry Pi 4 را با 8 گیگابایت رم خریداری کرد اما کیبورد Raspberry Pi 400 فقط با 4 گیگابایت رم عرضه می‌شود. هر چند با تلاش و حوصله زیاد می‌توان آن را ارتقا داد!

آن‌طور که Tom’s Hardware گفته، یک کاربر ردیت با نام کاربری Pi800 به دنبال یک کیبورد Pi 400 با رم 8 گیگابایتی بوده ولی نتوانسته یک ماژول رم که مناسب برد Pi باشد را پیدا کند. اما Pi800 متوجه شد که ماژول محاسباتی Rapsberry Pi، دارای مدارهای رم تقریباً یکسان در مقایسه با Pi400 است و امکان خرید آن با 8 گیگابایت رم وجود دارد.

Pi800 سپس تراشه 8 گیگابایتی را از ماژول محاسباتی خارج کرد (این کار به دلیل لحیمی که آن را سر جای خود نگه می‌داشت به حرارت زیادی نیاز داشت). از آنجایی که ماژول با استفاده از یک آرایه شبکه توپی (BGA) به برد متصل می‌شد، Pi800 نیاز داشت که تراشه را “reball” کند که به جای استفاده از شابلون  BGA، با دست انجام می‌شد. در مجموع، 200 شبکه توپی روی تراشه ذوب شدند تا برای اتصال به Pi400 آماده شوند. ماژول 4 گیگابایتی جدا شده و قبل از لحیم کردن ماژول 8 گیگابایتی، PCB تمیز شد. سپس Pi 400 اصلاح‌شده، بوت شد و 8 گیگابایت رم را شناسایی کرد. سرانجام یک تست RAM تأیید کرد که RAM همان‌طور که انتظار می‌رود کار می‌کند.

همچنین مطالعه کنید
انکر ایرباد مخصوص خواب Sleep A20 را معرفی کرد

با توجه به اینکه این کار فقط با یک تعویض تراشه ساده صورت گرفت، عجیب است که نسخه 8 گیگابایتی Pi 400 تولید نشده است. ممکن است این اتفاق در آینده بیفتد. البته با توجه به کمبود چیپ و قیمت‌های بالای قطعات، احتمالاً به این زودی این اتفاق نخواهد افتاد.

منبع: PCmag

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>