پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

ویجت‌ها را فراموش کنید! گوگل در حال آزمایش یک میانبر جالب برای منوی جستجوی اندروید است

ویجت‌ها را فراموش کنید! گوگل در حال آزمایش یک میانبر جالب برای منوی جستجوی اندروید است

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

برای دسترسی به قابلیت جستجوی گوگل در گوشی‌های اندرویدی راه‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال، می‌توانید ویجت جستجو را بر روی صفحه‌ی اصلی گوشی خود پین کنید و یا دکمه‌ی اختصاصی دستیار گوگل را در تلفن خود فشار دهید تا یک سؤال سریع بپرسید. اما گوگل به‌زودی روش جدیدی را برای جستجو در دستگاه‌های اندرویدی معرفی خواهد کرد؛ حبابی شناور بر روی صفحه که دسترسی آسان به جستجو و دستیار گوگل را فراهم می‌کند.

طبق جدیدترین گزارش منتشرشده در وبسایت 9to5Google، آخرین نسخه‌ی بتا از اپلیکیشن گوگل (نسخه 12.44)، شامل یک نمونه‌ی آزمایشی از این قابلیت جدید، تحت عنوان «حبابی برای دسترسی به جستجوی گوگل در هر زمان» است. پس از فعالسازی، این حباب به گوشه‌ای از صفحه در سمت چپ یا راست چسبیده و نه فقط در صفحه‌ی اصلی، بلکه هنگام حضور در محیط برنامه‌های مختلف نمایش داده می‌شود. برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای کاربر در هنگام استفاده از برنامه‌ها، حباب چت و یا قابلیت تصویر در تصویر (PIP)، امکان جابه‌جا کردن این حباب با کشیدن آن به هر قسمت از صفحه وجود دارد.

ویجت‌ها را فراموش کنید! گوگل در حال آزمایش یک میانبر جالب برای منوی جستجوی اندروید است

اولین باری که حباب بر روی صفحه ظاهر می‌شود، از کاربر درباره‌ی تمایلش به نگه داشتن و یا حذف این قابلیت پرسش می‌شود. همچنین با درگ کردن حباب، دو گزینه‌ی ساده برای حذف دائمی و یا پنهان کردن موقت آن از روی صفحه، به کاربر نمایش داده خواهد شد. امکان پنهان‌سازی موقت، در مواقعی که کاربر نیاز به تمرکز در حین انجام کار با گوشی دارد، می‌تواند مفید واقع شود.

همچنین مطالعه کنید
تلگرام احتمالاً به‌زودی طرح حق اشتراکی (Premium) خود را اجرایی می‌کند، تلگرام پرمیوم در راه است!

این حباب جستجوی جدید، به سرعت درحال توسعه است و ممکن است به زودی شاهد انتشار رسمی آن باشیم. البته همانطور که سال گذشته گوگل حباب مشابهی را تست کرد و با مطرح شدن ایده‌ی حباب فعلی، آن را کنار گذاشت، تضمینی برای انتشار اینگونه قابلیت‌های آزمایشی وجود ندارد.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>