جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

شیائومی اولین سگ رباتیک خود را با نام CyberDog معرفی کرد!

شیائومی اولین سگ رباتیک خود را با نام CyberDog معرفی کرد!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شیائومی پس از این که اقتدار خود را در دنیای تلفن‌های هوشمند و اعلام برنامه‌های خودروهای برقی خود گسترش داد، این بار با CyberDog وارد فضای رباتیک می‌شود. در رویداد معرفی Mi Mix 4 (امروز)، این شرکت از معرفی یک شگفتانه چهارپا رباتیک با نام CyberDog خبر داد.

این یک حیوان خانگی مکانیکی پیشرفته مانند ربات Spot شرکت Boston Dynamics است، البته کمی ترسناک‌تر! با این وجود، شیائومی معتقد است که این ربات دلیلی بر “توانایی مهندسی” این شرکت است و به عنوان یک پلتفرم برای علاقه‌مندان به رباتیک عمل خواهد کرد.

شیائومی اولین سگ رباتیک خود را با نام CyberDog معرفی کرد!

مشخصات CyberDog

بیایید با قدرت پردازش شروع کنیم. “مغز” CyberDog شامل ماژول سنگین Nvidia Jetson Xavier NX است که شامل 384 هسته کودا (CUDA)، 48 هسته تنسور (Tensor)، شش هسته CPU Carmel و دو هسته اختصاص داده‌شده به یادگیری عمیق است. این ماژول، اطلاعات 11 سنسور CyberDog را جمع‌آوری کرده که حرکات روبات را در سراسر جهان فعال و بر آنها نظارت خواهد کرد و همچنین از سرویس‌های سفارشی شیائومی برای انجام ترفندهایی مانند پشتک زدن و دیگر “حرکات سریع” با سرعت 3.2 متر بر ثانیه (11.5 کیلومتر در ساعت یا 7.15 مایل در ساعت) استفاده می‌کند.

ماژول سنسور، از چندین دوربین که روی بدنه ربات قرار گرفته‌اند، استفاده می‌کند. این شامل یک سنسور عمق Intel RealSense D450 است که امکان ردیابی اجسام و جلوگیری از برخورد با موانع را فراهم خواهد کرد. شیائومی گفته است که این قابلیت به CyberDog اجازه می‌دهد از صاحب خود پیروی کرده و از برخورد با موانع احتمالی جلوگیری کند، درست مانند یک سگ واقعی!

CyberDog همچنین به ارتباطات کلامی پاسخ می‌دهد. ربات را می‌توان با استفاده از کلمه “بیدار” فعال کرده و حتی می‌توان آن را تحت کنترل دیگران قرار داد. تعداد زیادی ورودی/خروجی نیز در این ربات وجود دارد، از جمله سه درگاه USB-C و یک درگاه HDMI. این قابلیت به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا سخت‌افزارهای بیشتری را اضافه کرده یا از مجموعه نرم‌افزاری خود استفاده کنند.

شیائومی اولین سگ رباتیک خود را با نام CyberDog معرفی کرد!

قیمت و دسترسی به CyberDog

بعید است که شما یک سگ روباتیک در خانه خود بخواهید، اما CyberDog شیائومی بیش از هر چیز اثبات مفهوم تکنولوژی است. این شرکت در حال ارائه 1000 عدد CyberDog به مهندسان، علاقه‌مندان و طرفداران این‌گونه تکنولوژی‌ها است تا بتواند جامعه توسعه‌دهندگان روباتیک متن‌باز خود را راه‌اندازی کند.

در مورد اینکه چه زمانی شیائومی CyberDog را برای عموم عرضه خواهد کرد، هیچ صحبتی نشده است. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که دسترسی روبات، محدود به این عرضه اولیه باشد. اما ناراحت نباشید اگر واقعاً یک همراه روبات شیائومی می‌خواهید، فعلاً می‌توانید جاروبرقی‌های رباتیک آنها را بخرید! چون از احتمال عرضه عمومی این روبات خبری منتشر نشده است!

منبع: Androidauthority

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *