جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
فیسبوک از افزودن قابلیت‌های جدید به هدست واقعیت مجازی Oculus Quest خبر داد

فیسبوک از افزودن قابلیت‌های جدید به هدست واقعیت مجازی Oculus Quest خبر داد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بر کسی پوشیده نیست که رویداد اخیر فیسبوک به‌ نام Connect Keynote در کنار عجیب بودن، واکنش‌های تند بسیاری را به‌ دنبال داشت. در این معارفه خواب‌آور یک ساعته، فیسبوک در تلاش بود تا مخاطبین خود را متقاعد سازد که دیگر آن فیسبوک سابق نیست و برای این کار، حتی نام خود را به متا تغییر داده است! اما در میان همه مطلب کم‌اهمیت این رویداد، فیسبوک از افزودن قابلیت‌های جدید به هدست واقعیت مجازی Oculus Quest خبر داد.

فیس‌بوک از افزودن قابلیت‌های جدید به هدست واقعیت مجازی Oculus Quest خبر داد

قابلیت ورود به حساب فیسبوک به‌ وسیله هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Quest که پیش‌تر وعده آن داده شده بود، در انتهای سال جاری میلادی برقرار خواهد شد. مارک زاکربرگ در مصاحبه‌ای با وبسایت “Stratechery” توضیح داد که واکنش‌های مداوم کاربران به الزامات امنیتی این حساب‌ها، علت اصلی تغییر نام فیس‌بوک به متا بوده است! به‌نظر می‌رسد که فیس‌بوک (یا متا) به‌تازگی متوجه شده که مردم در مورد این برند چه احساسی دارند!

از این بابت مطمئن نیستیم که فیسبوک تا چه حد قصد پیاده‌سازی این تغییرات را داشته باشد، اما با فرض تغییر نام از Oculus Quest به Meta Quest، انتظار می‌رود که این کمپانی حساب‌های اختصاصی متا را برای هدست‌ها و احتمالا پلتفرم‌های دیگر خود، مانند خانه هوشمند و محصولات پوشیدنی، ارائه کند.

با توجه به صحبت‌های اخیر اندرو باس‌ورث که به‌عنوان معاون زاکربرگ در فیسبوک فعالیت دارد، کاربران Quest از قابلیت حذف یا قطع ارتباط از حساب‌های فیسبوکی خود بدون از دست‌دادن نرم‌افزارهایی که دانلود کرده‌اند، برخوردار خواهند شد. پیش‌تر با از دست‌رفتن یا خارج شدن از حساب فیس‌بوک، تمامی نرم‌افزارهای دانلودی یا خریداری‌شده بر روی Quest نیز حذف می‌شدند!

فیس‌بوک از افزودن قابلیت‌های جدید به هدست واقعیت مجازی Oculus Quest خبر داد

زاکربرگ همچنین از چند تغییر در فرآیند بارگذاری جانبی Quest پرده برداشت. او وعده داد که کاربران این هدست از ویژگی بارگذاری جانبی نرم‌افزارهای مخصوص واقعیت مجازی، در خارج از استور رسمی متا و بدون محدودیت‌های همیشگی، برخوردار خواهند شد. این در حالت خوش‌بینانه، بدین معنی است که متا در کنار اپ استور رسمی خود، از مراجع دانلود نرم‌افزاری دیگر نیز پشتیبانی خواهد کرد، البته این احتمال نیز وجود دارد که تغییرات متا صرفاً به قابلیت حذف الزامات ورود به سیستم برای بارگذاری جانبی محدود شود.

در مقیاس کلی، این تغییرات تنها به‌ دلیل تفکیک هدست‌های Meta Quest از برند فیسبوک پدید آمده‌اند. ممکن است تجربه استفاده از واقعیت مجازی دست‌خوش ارتقا شود، اما قرار نیست که متا از جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما دست بکشد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که Oculus Quest به‌ آرامی در حال تغییر نام به Meta Quest است.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *