جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
مشاهده ساعت هوشمند متا با یک دوربین بر روی صفحه نمایش در یک اپلیکیشن!

مشاهده ساعت هوشمند متا با یک دوربین بر روی صفحه نمایش در یک اپلیکیشن!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

دو روز پیش فیسبوک نام خود را به متا (Meta) تغییر داد و ظاهراً قرار است متا در آینده با واقعیت افزوده و واقعیت مجازی نقش بیشتری را در روابط اجتماعی ما ایفا کند. البته همه چیز فقط هدست‌های واقعیت افزوده و مجازی نیست. ظاهراً فیسبوک در حال کار بر روی یک ساعت هوشمند نیز هست.

به گزارش رویترز، تصویر زیر در یک اپلیکیشن سیستم‌عامل iOS مشاهده شده است. این ساعت یک صفحه‌نمایش مربعی با گوشه‌هایی گرد و یک ناچ برای دوربین دارد. بله، درست خواندید. دوربین در یک ساعت هوشمند!

ساعت هوشمند متا در راه است

این تصویر در یک اپلیکیشن مربوط به عینک Ray-Ban Stories رویت شده است. Ray-Ban Stories همان عینک هوشمندی است که مجهز به دوربین بوده و فیسبوک، ببخشید متا، آن را با همکاری ری‌بن طراحی و تولید کرده‌اند؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که ارتباطی میان ساعت جدید متا و آن عینک هوشمند وجود خواهد داشت.

تصور ارتباط میان این دو، چندان سخت نیست. عینک می‌تواند به‌ راحتی از دیگران عکس و فیلم بگیرد اما استفاده از آن برای عکس‌برداری از بعضی از زوایا کاری دشوار است. ولی از آن طرف، استفاده از ساعت در زوایایی که عینک با آن مشکل دارد، راحت‌تر است و اگر بخواهید از کسی عکس یا فیلم بگیرید ساعت قطعاً گزینه مناسبی نخواهد بود. همان‌طور که می‌بینید این دو همدیگر را کامل می‌کنند.

مزیت دیگر این ساعت هوشمند، استفاده از آن برای تماس تصویری است. البته بالا نگه داشتن دست برای مدت طولانی قطعاً خوشایند نیست!

گزارش‌های قبلی ادعا می‌کردند که تمرکز اصلی ساعت هوشمند جدید متا بر روی سلامت و پیام‌رسانی خواهد بود. البته ممکن است این ساعت استفاده‌های دیگری هم داشته باشد. مثلا می‌توان از آن به‌ عنوان کنترل هدست واقعیت مجازی متا استفاده کرد.

یکی از کارکنان متا گفته که سه نسل از این ساعت در حال ساخت است و اولین آنها احتمالاً اوایل سال آینده عرضه خواهد شد. یکی از این مدل‌ها ممکن است مجهز به دوربین جداشدنی که قبلاً درباره آنها شنیده‌ایم باشند. این ساعت هوشمند احتمالاً از اتصال LTE پشتیبانی می‌کند تا بدون نیاز به گوشی کار کند. قیمت این ساعت‌ها حدود 400 دلار تخمین زده می‌شود.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *