Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

استخراج‌کنندگان رمزارز به سرورهای گوگل کلاود هم رحم نکردند!

استخراج‌کنندگان رمزارز به سرورهای گوگل کلاود هم رحم نکردند!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

مصرف انرژی برای استخراج رمزارزها بسیار بالاست و مطالعه‌ای که به‌تازگی توسط دانشگاه کمبریج انجام شده، نشان می‌دهد استخراج بیت‌کوین بیش از کل کشور آرژانتین برق مصرف می‌کند. گوگل نیز گزارش جدیدی منتشر کرده که حاکی از آن است بعضی از استخراج‌کننده‌های رمزارز از اکانت‌های هک‌شده گوگل کلاود (Google Cloud) برای استخراج رمزارزها استفاده می‌کنند!

این گزارش Threat Horizons نام دارد و هدف آن کمک به سازمان‌ها برای حفظ امنیت فضای ابری‌شان است.

گوگل در خلاصه این گزارش نوشته: “در حالی که بسیاری از مشتریان فضای ابری با تهدیدهای بسیاری در برنامه‌ها و زیرساخت‌ها روبه‌رو می‌شوند، بسیاری از حملات به دلیل نداشتن امنیت و عدم کنترل سیستم‌ها، موفقیت‌آمیز است. به‌تازگی نیز، تیم ما برای جلوگیری از سوءاستفاده در استخراج رمزارزها، فیشینگ و باج‌افزارها مجبور به واکنش شده است.”

“با توجه به این مشاهدات و تهدیدهای عمومی، سازمان‌هایی که بر ایجاد فضایی ایمن و کنترل مستمر آن تاکید دارند، در کاهش این تهدیدها یا حداقل کاهش اثرات آنها موفق‌تر خواهند بود.”

استخراج‌کنندگان رمزارز به سرورهای گوگل کلاود هم رحم نکردند!

گوگل اعلام کرد که 86 درصد از 50 اکانت گوگل کلاود با استفاده از برنامه‌ای که تنها طی 22 ثانیه از زمان در معرض خطر قرار گرفتن اکانت، هک شده و هکرها با استفاده از آنها به استخراج رمزارز می‌پرداختند.

علاوه بر این، گوگل گزارش داد 10 درصد از اکانت‌های هک‌شده برای شناسایی منابع عمومی دیگر و پیدا کردن دیگر اکانت‌های آسیب‌پذیر و 8 درصد از آنها برای اهداف دیگر استفاده می‌شده است.

به دلیل اینکه استخراج رمزارزها بسیار هزینه‌بر و در عین حال سودآور است، خیلی از کلاهبرداران سعی می‌کنند که این کار را از روش‌های غیرقانونی انجام دهند.

در ماه می (اردیبهشت) خبری درباره دکلی که به طور غیرقانونی در بریتانیا مشغول استخراج رمزارز بود منتشر شد. در جولای (تیر) پلیس اوکراین یک مزرعه استخراج رمزارز زیرزمینی را در وینتسیا کشف کرد. در اکتبر (مهر) یک محل استخراج غیرقانونی رمزارز دیگر در آلبرتای کانادا کشف شد.

محل بعدی استخراج غیرقانونی رمزارزها کجا می‌تواند باشد؟

منبع: Interestingengineering

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *