Google Messages به‌زودی "واکنش"های دریافتی از iMessage را به‌‌‌شکل ایموجی نشان خواهد داد

Google Messages به‌زودی “واکنش”های دریافتی از iMessage اپل را به‌‌‌شکل ایموجی نشان خواهد داد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بر اساس گزارش وب‌سایت 9to5Google، پیام‌رسان اختصاصی گوگل (Google Messages) ممکن است یک به‌روزرسانی جهت ایجاد بهبود‌های جزئی در تجربه کاربری پیام‌رسان اندرویدی خود داشته باشد. طبق اعلام “APK Insight”، یک کد در آخرین نسخه Google Messagas کشف شده که نشان می‌دهد، واکنش‌های (reactions) پیام‌رسان اپل (iMessage) به‌صورت ایموجی در پیام‌رسان گوگل نیز قابل نمایش است.

Google Messages بزودی "واکنش"های دریافتی از iMessage را به‌‌‌شکل ایموجی نشان خواهد داد

اگر یک کاربر آیفون پیامی را به دستگاه اندرویدی ارسال کند، از آن‌جایی که سیستم‌عامل iOS از RCS پشتیبانی نمی‌کند و اندروید نیز همین مشکل را با iMessage دارد، این مکالمه در پروتکل SMS قرار می‌گیرد. کاربران iMessage می‌توانند واکنش‌های خود را از طریق پیام‌های متنی ارسال کنند، اما اگر یک واکنش (reaction) به دستگاه اندرویدی فرستاده شود، کاربر این دستگاه، متنی را دریافت می‌کند که در آن ایموجی واکنش، به‌طور متن‌گونه نوشته شده است.

در جدیدترین نسخه بتای (10.7) پیام‌رسان گوگل، کدی که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، رویت شده است:

Google Messages بزودی "واکنش"های دریافتی از iMessage را به‌‌‌شکل ایموجی نشان خواهد داد

این گزارش نشان می‌دهد که Google Messages پیام‌های دریافت‌شده از آیفون را به‌شکل عادی نمایش خواهد داد، اما اگر ایموجی واکنش از طرف پیام‌رسان iMessage ارسال شود، آن‌را شناسایی خواهد کرد و یک ایموجی واکنش نیز بر روی پیام مربوطه اعمال خواهد کرد.

همچنین ویژگی دیگری که احتمالا به Google Messages افزوده خواهد شد، یادآوری تولد افراد موجود در کانتکت تلفن همراه شما است. در واقع اگر اطلاعات تولد فردی در این بخش ذخیره شده باشد، این برنامه با تشخیص آن به شما از طریق یک بنر متحرک یادآوری خواهد کرد. این قابلیت احتمالاً در پنجره مکالمه یا لیست گفتگو نمایش داده می‌شود.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>