Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

قطع سرور جهانی اپلیکیشن تسلا، باعث شد بسیاری از مالکین نتوانند وارد خودروهای خود شوند!

قطع سرور جهانی اپلیکیشن تسلا، باعث شد بسیاری از مالکین نتوانند وارد خودروهای خود شوند!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

به‌تازگی کمپانی تسلا، سازنده خودروهای الکتریکی، با یک اختلال در خدمات نرم‌افزاری خود در سراسر جهان مواجه گشت که منجر به قطع و عدم دسترسی مالکان این خودروها به اپلیکیشن‌های خود شده بود. از آن‌جایی که کمپانی در مدت کوتاهی موفق به رفع مشکل شد، به‌نظر می‌رسید علت بروز این مشکل، قطع کوتاه‌مدت یکی از سرورهای اپلیکیشن بوده است.

ابعاد این اختلال هنوز مشخص نشده است، اما می‌توانست یک مشکل بزرگ ایجاد کند. برنامه موبایل تسلا، پشتیبانی‌های مهمی را در تجربه کلی و هیجان‌انگیز از مجموعه خودروهای این کمپانی ارائه می‌دهد. مالکان به‌وسیله این نرم‌افزار و توسط گوشی هوشمند خود، اقدام به باز کردن قفل و استارت خودرو می‌کنند، به‌علاوه بسیاری از تنظیمات و کنترل‌های دیگری نیز بر روی این برنامه وجود دارد.

قطع سرور جهانی برنامه تسلا، باعث شد بسیاری از مالکین نتوانند وارد خودروهای خود شوند!

حتی با وجود اختلال موجود در نرم‌افزار، مالکان تسلا همچنان قادر بودند تا از طریق بلوتوث در حین قطعی، خودروهای خود را کنترل کنند. این قابلیت بدان معنی است که حمل جاکلیدی مخصوص خودرو به‌ عنوان یک لایه محافظتی اضافی در برابر عدم دسترسی به اتومبیل ضروری است، چراکه در این اختلال کوتاه‌مدت، مالکان خودروها، بدون جاکلیدی مخصوص، امکان کنترل و ورود به خودروی خود را نداشتند.

همچنین مطالعه کنید
کادیلاک CT6 نسخه 2024 در چین با یک نمایشگر 33 اینچی رونمایی شد

قطع شدن سرور، احتمالاً با آخرین به‌روزرسانی برنامه که در هفته جاری توسط تسلا ارائه شده، بی ارتباط نیست. در این نسخه، تسلا ویژگی‌های جدیدی را برای خریداران جدید و مالکان خودروهای این شرکت افزوده است. با این‌وجود هنوز نامشخص است که منشا اصلی اختلال از کجا بوده و کمپانی نیز هنوز علت بروز این مشکل را اعلام نکرده است.

منبع: Gizmochina

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>