بازی دایناسور گوگل کروم به صفحه‌ی اصلی اندروید شما می‌آید!

بازی دایناسور گوگل کروم به صفحه‌ی اصلی اندروید شما می‌آید!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

در حال حاضر، آخرین نسخه‌ی کروم برای اندروید، دارای تعداد زیادی ویجت جدید و پر زرق‌وبرق است، از جمله ویجت بازی جذاب اما اعتیادآور دایناسور! گوگل همچنین به‌روزرسانی نسخه دسکتاپ کروم را با Chrome Actions جدید و ابزار «Journeys» ارائه می‌کند که سوابق جستجوها را بدون بوکمارک کردن تعداد زیادی صفحه یا بازگذاشتن تب‌ها حفظ می‌کند.

ویجت‌های جدید کروم برای اندروید، به شما این امکان را می‌دهند که با فشار دادن یک دکمه، سریعاً به جستجو، Lens و تب‌های ناشناس جدید دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید از ویجت بازی دایناسور برای بازی‌کردن با این بزرگ‌ترین اتلاف‌کننده‌ی وقتِ ساختِ گوگل، از طریق صفحه‌ی اصلی دستگاه خود استفاده کنید، حتی در صورتی که آنلاین باشید!

برای افزودن ویجت‌های کروم به صفحه‌ی اصلی اندروید خود، برنامه‌ی کروم را انتخاب کرده و انگشت خود را بر روی آن نگه دارید و از منوی بازشونده، گزینه‌ی «ویجت‌ها» را انتخاب کنید.

بازی دایناسور گوگل به صفحه‌ی اصلی اندروید شما می آید!

قابلیت‌های جدید مرورگر دسکتاپ کروم نسبت به ویجت بازی دایناسور کمی مفیدتر (اما کمتر هیجان‌انگیز) هستند. اولین مورد، Journeys است، یک ابزار صفحه که به طور خودکار سوابق هر موضوعی را که شما در مورد آن جستجو می‌کنید، نگه می‌دارد. Journeys به شما این امکان را می‌دهد که صفحات و نتایج جستجوی گوگل مرتبط با تحقیقات خود را مجدداً مشاهده کنید و حتی ممکن است برخی از داده‌ها را برای کمک به شما پیشنهاد دهد. (این داده‌ها در حساب گوگل شما ذخیره نمی‌شوند و می‌توانند در هر زمانی حذف شوند.)

برای مثال، اگر بخواهید درباره‌ی تعطیلات خود در منطقه یوسمیتی تحقیق کنید، صفحه Journeys مواردی را که جستجو کرده‌اید، مانند «بهترین روزها برای پیاده‌روی در یوسمیتی» را به شما نشان می‌دهد. این ابزار همچنین می‌تواند اطلاعات نقشه، سفر و خطوط هوایی را به شما نشان دهد. پس از به‌روزرسانی کروم، می‌توانید Journeys را در صفحه‌ی تاریخچه‌ی خود بیابید و چنان‌چه گوگل تشخیص دهد شما در حال جستجوی چیزی هستید که قبلاً درباره‌ی آن جستجو کرده‌اید، این ابزار در زیر نوار جستجو ظاهر می‌شود.

Chrome Actions نیز در به‌روزرسانی جدید بهبودهایی را دریافت می‌کند. قابلیتی که به شما امکان می‌دهد اقدامات سریعی مانند «پاک کردن داده‌های مرور» را از نوار آدرس خود انجام دهید، اکنون میانبرهایی برای «مدیریت تنظیمات دسترسی‌ها»، «سفارشی کردن کروم»، «اشتراک‌گذاری این تب» و موارد دیگر را نیز ارائه می‌دهد. اگر گوگل‌کروم تشخیص دهد که می‌توانید از این ویژگی بهره‌مند شوید، به‌طور خودکار Chrome Actions را پیشنهاد می‌کند.

به‌روزرسانی دسکتاپ کروم اکنون در حال عرضه است و مانند به‌روزرسانی اندروید، ممکن است چند روز طول بکشد تا به دستگاه شما برسد.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>