گوگل کروم از یک ویژگی مخفی برای مطابقت با طراحی جدید ویندوز 11 برخوردار است

گوگل کروم از یک ویژگی مخفی برای مطابقت با طراحی جدید ویندوز 11 برخوردار است

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

یکی از ویژگی‌های برجسته ظاهری در ویندوز 11، گوشه‌های گرد جدید و افکت‌های شیشه‌ای‌شکل mica است. این عناصر طراحی که معمولا فقط در مایکروسافت و برنامه‌های جانبی مانند نرم‌افزارهای ویندوز یافت می‌شوند، اکنون در گوگل کروم نیز قابل رویت‌اند، اما برای فعال‌سازی این حالت، باید در تنظیمات مخفی flag در کروم تغییراتی را اعمال کرد.

وقتی این فلگ مخفی فعال شود، مرورگر کروم در ویندوز 11، از بقیه موارد این سیستم‌عامل جدید نیز، سازگاری بیشتری خواهد داشت. منوهای کلیک راست در کروم از طرح مربعی به شکل گرد درآمده‌اند و همچنین با افکت‌ مدرن mica نیز همراه می‌باشند. به‌علاوه، منوی تنظیمات پاپ-آپ (باز شونده) نیز به شکلی مدور درآمده است و با عناصر داخلی ویندوز، مانند منوی استارت و پاپ-آپ Quick Action تطابق بیشتری پیدا کرده است.

گوگل کروم از یک ویژگی مخفی برای مطابقت با طراحی جدید ویندوز 11 برخوردار است

اگر قصد فعال‌سازی این قابلیت را برای مدرن‌تر کردن ظاهر گوگل کروم خود دارید، در ابتدا باید این مرورگر را به نسخه 96 آپدیت کنید. منوی تنظیمات که در سمت راست بالای صفحه به شکل سه‌ نقطه قابل مشاهده است را باز کرده و بر روی گزینه Help کلیک کنید، سپس About Google Chrome را انتخاب کرده و مروگر به‌طور خودکار به‌روزرسانی و ریستارت خواهد شد.

وقتی نسخه 96 کروم نصب شد، در قسمت نوار آدرس، Chrome://flags را وارد کنید. می‌توانید این عبارت را کپی و سپس در نوار آدرس پیست کنید. پس از این مرحله می‌توان با جستجوی عبارت Windows 11، فعال‌سازی گزینه Windows 11 Style Menus و سپس ریستارت کروم، پس از کلیک راست در صفحه وب‌سایت، منوهایی که حالا به شکل مدور درآمده‌اند را مشاهده کرد.

مطالعه کنید
آموزش فعال‌سازی ویژگی Memories (خاطرات) بر روی تب جدید مرورگر گوگل کروم

جالب است بدانید که فعال کردن این flag در گوگل کروم نسخه ویندوز 10 نیز، همین طراحی جدید را برای دستگاه‌هایی با سیستم‌عامل قدیمی ارائه خواهد داد. این ترفند مختصر و مفید مخصوص افرادی است که مایل‌اند از عناصر بصری کوچک ویندوز 11، بدون به‌روزرسانی به این نسخه، لذت ببرند.

البته همچنین می‌توان با استفاده از یک برنامه جانبی مانند Start11، ویندوز 10 را به طراحی و ظاهر ویندوز 11 نزدیک‌تر کرد. این برنامه Taskbar (نوار وظیفه) را در مرکز قرار می‌دهد و در ویندوز 11 این امکان را فراهم کرده تا Taskbar و منوی استارت را به بالای صفحه منتقل کنید.

ظاهراً حتی مایکروسافت نیز به این افکت‌های mica و زبان طراحی با گوشه‌های گرد علاقه‌مند است. در ماه جولای (تیر)، مرورگر اختصاصی مایکروسافت به‌نام Edge که بر اساس پلتفرم گوگل کروم ساخته شده است، به یک flag جهت فعال‌سازی عناصر طراحی ویندوز 11 مجهز شده بود که از آن زمان به‌‌ حالت پیش‌فرض تبدیل شده است.

منبع: Digitaltrends

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت:

آخرین مطالب >>