چگونه درصد شارژ باتری را در گوشی‌های سری آیفون 12 مشاهده کنیم؟

چگونه درصد شارژ باتری را در گوشی‌های سری آیفون 11 و 12 مشاهده کنیم؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

توجه به شارژ باتری برای هر دستگاه الکتریکی امری ضروری است و معمولاً می‌توان این درصد را در گوشه‌ی بالای تمام دستگاه‌ها مشاهده کرد. اما از آنجایی که خانواده آیفون 11 و آیفون 12 دارای یک بریدگی ناچ در بالای نمایشگر هستند، بخشی از صفحه‌نمایش این دو سری مسدود شده است و دیگر مانند آیفون SE (یا آیفون 8 یا قبل از آن)، نمی‌توان عدد درصد باتری را در گوشه سمت راست بالا مشاهده کرد.

البته با این حال، هنوز راه‌هایی برای مشاهده نسبتاً سریع درصد باتری وجود دارد. در این مطلب دو راه نسبتاً ساده برای مشاهده درصد شارژ باتری سری آیفون 11 و 12 ارائه شده است.

1- باز کردن Control Center‌ در گوشی‌های آیفون 11 و 12

برای انجام این کار، انگشت خود را روی نماد باتری در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دهید و آن را به سمت پایین بکشید.

نحوه نمایش درصد شارژ باتری در گوشی‌های سری آیفون 12 اپل

وقتی Control Center باز می‌شود، درصد شارژ باتری را درست در کنار نماد باتری در گوشه سمت راست بالای نمایشگر خواهید دید.

نحوه نمایش درصد شارژ باتری در گوشی‌های سری آیفون 12 اپل

برای رد کردن Control Center، انگشت خود را در هر نقطه از صفحه به سمت بالا بکشید. هر زمان که بخواهید می‌توانید دوباره درصد شارژ باتری خود را از این طریق بررسی کنید.

2- استفاده از ویجت برای مشاهده درصد باتری:

سیستم‌عامل آیفون 11 و 12 شامل یک ویجت رایگان با نام «باتری (Batteries)» است که می‌توانید آن را در صفحه اصلی یا در صفحه «Today View page» قرار دهید (که وقتی در صفحه اصلی خود قرار دارید با کشیدن انگشت به سمت راست قابل مشاهده است). این ویجت نگاهی سریع به درصد باقیمانده باتری را به کاربران ارائه می‌دهد.

برای افزودن این ویجت، انگشت خود را روی ناحیه “خالی” بین نمادها و پایه در صفحه اصلی نگه دارید تا زمانی که نمادهای شما شروع به تکان خوردن (jiggle mode) کنند. وقتی یک دکمه مثبت (“+”) را در گوشه سمت چپ بالای صفحه می‌بینید، روی آن ضربه بزنید.

نحوه نمایش درصد شارژ باتری در گوشی‌های سری آیفون 12 اپل

یک منوی انتخاب ویجت ظاهر می‌شود. ویجت “Batteries” را انتخاب کنید، سپس آن را در موقعیتی در نمای امروز یا صفحه اصلی خود قرار دهید. وقتی کارتان تمام شد، روی گزینه «انجام شد (Done)» در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. خواهید دید که این ویجت، درصد باتری آیفون شما را با اعداد بزرگ و پررنگ نمایش می‌دهد.

نحوه نمایش درصد شارژ باتری در گوشی‌های سری آیفون 12 اپل

ویجت “Batteries” همچنین شارژ باتری دستگاه‌هایی مانند Apple Watch یا AirPods را نشان می‌دهد که آن را بسیار کاربردی‌تر می‌کند.

اگر می‌خواهید بعداً ویجت باتری‌ها را حذف کنید، دوباره وارد «حالت جیگل (jiggle mode)» شوید (انگشت خود را روی قسمت خالی صفحه اصلی نگه دارید) و روی دکمه منها “-” در گوشه ویجت ضربه بزنید.

منبع: Howtogeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>