جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

چگونه از ناوبری و نقشه‌های آفلاین در آیفون خود استفاده کنیم؟

چگونه از ناوبری و نقشه‌های آفلاین در آیفون خود استفاده کنیم؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

یکی از مهم‌ترین مشکلات اپلیکیشن Apple Maps، عدم توانایی شروع ناوبری در حالت آفلاین است. در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد چگونه از ناوبری و نقشه‌های آفلاین جایگزین در آیفون خود، زمانیکه به شبکه اينترنت دسترسی ندارید استفاده کنید.

چگونه از ناوبری و نقشه‌های آفلاین در آیفون خود استفاده کنیم؟

مشکل اصلی نبود ناوبری آفلاین در نقشه‌های اپل!

سال‌ها طول کشید تا Apple Maps به‌عنوان یک اپلیکیشن نقشه شگفت‌انگیز، آماده‌سازی و راه‌اندازی شود. اما متاسفانه این اپلیکیشن Maps مختص به آیفون، یک مشکل بزرگ دارد؛ اینکه راهی برای دانلود نقشه‌ها برای استفاده آفلاین وجود ندارد. البته در حالیکه آیفون شما، قابلیت دسترسی به شبکه موردنیاز برای شروع به پیمایش یک مکان را داشته باشد، اپلیکیشن Maps حتی اگر سیگنال شما در بین راه قطع شود، همچنان می‌تواند به شما کمک کند. با این حال، اگر زمانی که آنتن‌دهی لازم برای دریافت داده را ندارید و مجدداً سعی بر شروع ناوبری داشته باشید، در اینصورت Maps کمک چندانی به شما نخواهد کرد!

اگر به‌طور کاربردی به این موضوع نگاه کنیم، این نقطه ضعف، استفاده از اپلیکیشن Maps را برای خروج از بسیاری از مکان‌های بدون شبکه اینترنت بی‌فایده می‌کند. در واقع این اپلیکیشن می‌تواند شما را به مقصدتان برساند، اما توانایی بازگشت شما را ندارد! برای رفع این مشکل، به یک اپلیکیشن نقشه جایگزین نیازمند هستید تا زمانی‌که آنتن‌دهی لازم برای دریافت داده را ندارید به آن مراجعه کرده و از آن استفاده کنید.

چگونه از ناوبری و نقشه‌های آفلاین در آیفون خود استفاده کنیم؟

راه حل اول: دانلود نقشه‌های عظیم آفلاین در HERE WeGo

اپلیکیشن‌های نقشه آفلاین زیادی برای آیفون وجود دارد. از بین این اپلیکیشن‌ها پیشنهاد ما استفاده از HERE WeGo است. این اپلیکیشن رایگان بوده و با Apple CarPlay نیز سازگار است و به شما این امکان را می‌دهد مناطق بزرگ نقشه را دانلود کنید.

این اپلیکیشن فقط یک نقشه اولیه نیست که موقعیت مکانی شما را نشان می‌دهد، بلکه می‌توانید با استفاده از HERE WeGo مسیریابی کنید و یا مکان‌ها و نقاط موردعلاقه خود را در نقشه جستجو کنید. همه این امکانات به‌صورت کاملاً آفلاین در دسترس شما است.

حتی اگر باز هم نقشه‌های اپل را به دیگر اپلیکیشن‌ها ترجیح می‌دهید، ایده خوبی است که هنگام سفرهای طولانی، یک برنامه پشتیبان مانند این اپلیکیشن نیز داشته باشید، چراکه اگر آنتن‌دهی لازم برای دریافت داده در دسترس نباشد، می‌توانید به نقشه‌های آفلاین خود مراجعه کنید.

برای استفاده از این قابلیت، برنامه را دانلود و اجرا کنید. پنل پایین صفحه را باز کرده و گزینه Manage Maps را انتخاب کنید، به پایین صفحه رفته و روی Download New Maps ضربه بزنید. سپس می‌توانید قاره و کشور مورد نظر خود را انتخاب کرده و نقشه‌های آن‌ها را دانلود کنید.

چگونه از ناوبری و نقشه‌های آفلاین در آیفون خود استفاده کنیم؟

راه حل دوم: دانلود مناطق آفلاین در اپلیکیشن Google Maps

برخلاف Apple Maps، اپلیکیشن Google Maps توانایی ارائه نقشه‌های آفلاین را دارد، اگرچه به اندازه HERE WeGo جامع نیست. برای مثال شما فقط می‌توانید مناطق کوچک‌تری را دانلود کنید. همچنین اپلیکیشن Google Maps اصرار زیادی برای به‌روزرسانی‌ مرتب نقشه‌های خود، دارد. البته Google Maps به شما این امکان را می‌دهد مکان‌ها را در نقشه به‌صورت آفلاین جست‌وجو کنید و همچنین می‌تواند مسیرهای ناوبری را به شما ارائه دهد.

با وجود این محدودیت‌ها و کاستی‌ها، این ویژگی هنوز هم بسیار مفید است. به هر حال، اپلیکیشن Google Maps یک برنامه نقشه از پیش آماده است. به این صورت که می‌توانید یک منطقه بسیار بزرگ را در این اپلیکیشن دانلود کنید. بنابراین برای دانلود شهر خود و منطقه نزدیک یا منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنید بسیار مفید خواهد بود. البته باید توجه داشت که طبیعتاً برای یک سفر جاده‌ای طولانی ایده‌آل نیست زیرا مطمئناً راهی برای دانلود یکباره کل کشور وجود ندارد!

برای استفاده آفلاین از Google Maps در آیفون، اپلیکیشن Google Maps را دانلود کرده و آن را اجرا کنید. نماد نمایه خود در گوشه سمت راست بالای صفحه انتخاب کنید. سپس روی Offline Maps ضربه بزنید. در این بخش، می‌توانید گزینه «Select Your Own Map» را انتخاب، بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنید تا ناحیه خاصی را که قصد استفاده آفلاین آن را در اپلیکیشن Google Maps دارید انتخاب و دانلود کنید. این فرآیند را می‌توانید برای دانلود چندین منطقه نقشه تکرار کنید.

چگونه از ناوبری و نقشه‌های آفلاین در آیفون خود استفاده کنیم؟

البته باید توجه داشت که اپلیکیشن‌های گفته‌شده تنها راه‌های دریافت نقشه‌های آفلاین آیفون نیستند. بلکه می‌توانید بسیاری از اپلیکیشن‌های نقشه آفلاین دیگری را در اپ استور آیفون پیدا کنید. امیدواریم که شرکت اپل راه‌حل مناسبی برای استفاده از Apple Maps در زمانی که آیفون شما به اینترنت متصل نیست ارائه دهد.

منبع: Howtogeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *