جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

چگونه مشکل کار نکردن نمایشگر گوشی پیکسل 6 خود را حل کنیم؟

چگونه مشکل کار نکردن نمایشگر گوشی پیکسل 6 خود را حل کنیم؟!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

طبق گزارشات منتشرشده، بعضی از صاحبان گوشی پیکسل 6 هنگامی‌که در حال استفاده از برنامه‌ها یا بازی‌ها هستند صفحه‌نمایش متوقف شده و حرکتی ندارد و به اصطلاح یخ ‌می‌زند. البته این ایراد به‌طور کلی مربوط به سرویس‌های دسترس‌پذیری اندروید است. با این حال تا زمانیکه شرکت گوگل این باگ را رفع نکند، تنها یک راه‌حل وجود دارد تا مشکل کار نکردن نمایشگر پیکسل 6 شما به‌طور عادی برطرف شود. آن راه‌حل این است که خدمات دسترس‌پذیری را غیرفعال کنید!

چگونه مشکل کار نکردن نمایشگر گوشی پیکسل 6 خود را حل کنیم؟

در ابتدا باید متوجه شویم دقیقا چه عاملی باعث این اتفاق شده‌ است؟ اولین نکته اینکه گوشی پیکسل 6 در واقع در حالت انجماد نیست اما این گوشی به‌طور موقت ورودی‌های صفحه لمسی را نادیده می‌گیرد. وقتی Pixel 6 از حالت توقف و استپ خود خارج می‌شود، تمامی ورودی‌ها و دستورات نادیده گرفته‌شده‌ی شما ناگهان اجرا می‌شوند و همین عامل باعث ایجاد موجی از کشیدن‌ها و اشاره‌های ناخواسته می‌شود.

یکی از کاربران ردیت به نام u/micku7zu متوجه راه‌‌حل این مشکل شد. به اینصورت که با غیرفعال کردن مجوزهای دسترسی canPerformGesture، این باگ سیستم‌عامل رفع می‌شود. در واقع با هر مرتبه که باتری گوشی پیکسل 6 شما یک درصد کاهش پیدا می‌کند، یک ابزار دسترس‌‌پذیری ناخواسته، ورودی‌های صفحه لمسی را متوقف می‌کند.

همچنین مطالعه کنید
راه های رفع مشکل «فقط تماس اضطراری» در گوشی های اندرویدی

چگونه مشکل کار نکردن نمایشگر گوشی پیکسل 6 خود را حل کنیم؟

البته گوگل نیز در حال تلاش برای رفع این باگ است اما طبیعتاً تا زمانیکه این رفع اشکال از طریق بروزرسانی گوشی پیکسل 6 این شرکت انجام نشود، تنها یک راه برای جلوگیری از بروز این این مشکل است. اینکه تمام خدمات دسترسی را غیر فعال کنید!

برای این‌کار به تنظیمات گوشی خود رفته و تمامی ابزارهای دسترس‌پذیری، از جمله پسورد منیجر و یا سایر برنامه‌ها که هدف اصلی آن‌ها دسترس‌پذیری نیست را خاموش کنید. (البته ناگفته نماند که مقصر اصلی اینکه پسورد منیجر گوشی پیکسل 6 شما کار نمی‌کند، بازهم همین مشکل است!)

البته خاطر نشان می‌شود این روش، راه‌حلی ایده‌آل نیست. همه دارندگان پیکسل 6 این امکانات مجهز را ندارند که ابزارهایی مانند دسترسی صوتی یا میانبر دسترس‌پذیری را خاموش کنند. اما باز هم، این روش تنها راه برای جلوگیری از یخ زدن و کار نکردن نمایشگر گوشی پیکسل 6 است. این روش تا زمانی معتبر است که شرکت گوگل یک تصحیح رسمی برای این پرچمدار خود ارائه کند.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>