خط زیر نماد‌های باتری، وایفای و آنتن گوشی در صفحه قفل آیفون نشانگر چیست؟

خط زیر نماد‌های باتری، وایفای و آنتن گوشی در صفحه قفل آیفون، نشانگر چیست؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

گوشی‌های آیفون، رابط کاربری بسیار ساده‌ و کاربرپسندی دارند، اما هنوز هم مواردی وجود دارند که بدون توضیحی خاص، در سیستم‌عامل این دستگاه‌ها ظاهر می‌شوند. یکی از این موارد، خط زیر نماد باتری، وایفای و آنتن گوشی در صفحه قفل است. برای آشنایی با این خط عجیب با اروتک همراه باشید.

این اولین موضوع مرموز نیست که در این ناحیه از صفحه‌نمایش آیفون ظاهر می‌شود. iOS 14 و iPad OS 14، نقاط سبز و نارنجی کوچکی را معرفی کردند تا مشخص کنند برنامه‌ها چه زمانی از دوربین و میکروفون استفاده می‌کنند. بیایید یکی دیگر از عناصر جالب این رابط کاربری را با یکدیگر بررسی کنیم.

مسیر باز کردن مرکز کنترل (Control Center) گوشی:

خط زیر نماد‌های باتری، وایفای و آنتن گوشی در صفحه قفل آیفون نشانگر چیست؟

خط زیر باتری در iOS 11.2 معرفی شد، این نشانگر مکانی است که مرکز کنترل را می‌توان با آن باز کرد. این خط را می‌توانید مانند دستگیره پایین صفحه قفل برای کشیدن انگشت به سمت بالا در نظر بگیرید.

مرکز کنترل یک منوی ویژه بوده که حاوی کلیدهایی برای مواردی مانند حالت هواپیما، وایفای و بلوتوث است. همچنین می‌توان از آن برای میانبرهای چراغ قوه، اسکنر کد QR، ماشین حساب و موارد دیگر استفاده کرد.

یک ویژگی جالب برای حفظ حریم خصوصی کاربران:

البته این خط هدف دومی نیز دارد که ممکن است مهمتر باشد. این خط فقط نشان نمی‌دهد که مرکز کنترل کجاست، بلکه نشان می‌دهد که مرکز کنترل را می‌توان از صفحه قفل باز کرد. چرا این موضوع اینقدر مهم است؟ دلیل آن این است که اگر آن خط را مشاهده کردید، هر کسی می‌تواند مرکز کنترل گوشی شما را باز کند، حتی اگر آیفون شما قفل باشد. خوشبختانه، این اگر این مورد شما را آزار می‌دهد می‌توانید آن را تغییر دهید.

نحوه حذف خط:

در حقیقت نمی‌توانید خط را برای همیشه حذف کنید، اما می‌توانید آن را طوری بسازید که وقتی آیفون شما قفل است، مرکز کنترل باز نشود. با این حال، وقتی دستگاه باز است، خط همچنان وجود خواهد داشت.

تنظیمات این خط را می‌توان در بخش “شناسه چهره/لمسی و رمز عبور (Face/Touch ID & Passcode)” پیدا کرد.

خط زیر نماد‌های باتری، وایفای و آنتن گوشی در صفحه قفل آیفون نشانگر چیست؟

سپس می‌‌توانید “مرکز کنترل (Control Center)” را در بخش «Allow Access When Locked» خاموش کنید.

خط زیر نماد‌های باتری، وایفای و آنتن گوشی در صفحه قفل آیفون نشانگر چیست؟

این تمام توضیحات مربوط به این خط است که درباره آن وجود دارد. البته این یک مورد پیش‌پاافتاده است، اما چیزهای کوچک گاهی اوقات ممکن است گیج‌کننده و حتی خطرناک باشند.

منبع: Howtogeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>