Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

لکسوس به‌زودی اولین خودروی الکتریکی خود را با نام RZ450e و یک فرمان بحث‌برانگیز معرفی می‌کند

لکسوس به‌زودی اولین خودروی الکتریکی خود را با نام RZ450e و یک فرمان بحث‌برانگیز معرفی می‌کند

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

از اخبار منتشرشده قبلی می‌دانستیم که خودروی RZ450e لکسوس، اولین خودروی الکتریکی این کمپانی، در سال 2022 عرضه می‌شود. اکنون نیز لکسوس با انتشار دو تصویر تایید کرده است که این خودرو به‌طور رسمی در 20 آوریل (31 فروردین) رونمایی خواهد شد.

لکسوس، بازوی قدرتمند خودروهای لاکچری تویوتا، اعلام کرد که خودروی برقی جدید خود را در 20 آوریل (31 فروردین) در ساعت 6 صبح به وقت شرقی (14:30 به وقت ایران) معرفی می‌کند. البته یکی از این دو تصویر منتشرشده دارای یک نکته خاص است، این تصویر تایید می‌کند که خودوری برقی لکسوس با فرمان Yoke عرضه خواهد شد!

بله درست متوجه شده‌اید، این فرمان، همان فرمان بالی‌شکل “Yoke” است که تسلا در مدل S Plaid خود از آن بهره برده است. برای افرادی که در مورد این فرمان اطلاعاتی ندارند، لازم به ذکر است که این فرمان تهاجمی تاکنون شکایات زیادی دریافت کرده است، حتی برخی فکر می‌کنند که خیلی هم ایمن نیست و حتی به نظر می‌رسد تسلا این تصمیم را پس گرفته و آن را اختیاری خواهد کرد!

لکسوس به‌زودی اولین خودروی الکتریکی خود را با نام RZ450e و یک فرمان بحث‌برانگیز معرفی می‌کند

این شرکت در مورد خودروی برقی آینده خود می‌گوید: «RZ که تحت فلسفه‌ی امضای خاص خودِ لکسوس توسعه یافته است، اولین وسیله نقلیه الکتریکی با منبع انرژی باتری لکسوس (BEV) است. این خودرو به گونه‌ای طراحی و مهندسی شده است که معیار جدیدی را برای یک تجربه رانندگی ممتاز ایجاد کرده و به راننده حس ارتباط بهتری با خودروی خود را ارائه می‌دهد.”

RZ450e لکسوس تمام الکتریکی جدید، باید از طراحی، معماری و ویژگی‌های کلی مشابه تویوتا BZ4X برخوردار باشد که فرمان Yoke را به عنوان یک ارتقاء اختیاری ارائه می‌دهد. بنابراین، احتمال زیادی وجود دارد که در خودروی لکسوس نیز این گزینه اختیاری باشد.

تا زمانی که شرکت تمام جزئیات این خودرو را تأیید نکند، نمی‌توان به طور قطع در مورد اختیاری بودن این فرمان بحث‌برانگیز نظر داد. با این وجود، انتشار یک تصویر از فرمان Yoke این محصول، مطمئناً راهی عالی برای برانگیختن هیجان در مورد این خودروی الکتریکی است. البته فرمان بحث‌برانگیز این لکسوس جدید بهتر از نسخه تسلا به‌نظر می‌رسد، هرچند این موضوع کاملاً قابل تایید نیست.

از فرمان عجیب این خودروی الکتریکی که عبور کنیم، این تصاویر، نمای جلویی براق و شیک و فضای داخلی مملو از فناوری‌های فراوان را نشان می‌دهد. قطعاً در تاریخ 20 آوریل (31 فروردین)، اطلاعات بیشتری از RZ450e لکسوس خواهیم شنید، اما اگر چیزی شبیه به برادر تویوتایی خود باشد، باید منتظر یک باتری بزرگ 71.4 کیلووات ساعتی باشیم که می‌تواند تقریباً 310 مایل (حدود 500 کیلومتر) را در هر شارژ را طی کند.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *