Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

هکر نوجوان ادعا می‌کند که می‌تواند از راه دور به بیش از 25 خودروی تسلا دسترسی پیدا کرده و قفل آن را باز کند!

یک هکر نوجوان ادعا کرده است که می‌تواند از راه دور به بیش از 25 خودروی تسلا دسترسی پیدا کرده و قفل آن را باز کند!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

وقتی صحبت از وسایل نقلیه الکتریکی می‌شود، تهدیدات سایبری یک نگرانی فزاینده برای آنهاست. در حالیکه در گذشته، گزارش‌هایی از مزاحمت هکرها برای خودروهای نقلیه تسلا دیده‌ایم، اخیراً نیز یک نوجوان ادعا کرده است که به بیش از 25 خودروی تسلا که بیش از 10 منطقه مختلف را در بر می‌گیرد، دسترسی پیدا کرده است!

دیوید کلمبو، فرد 19 ساله‌ای که خود را متخصص فناوری اطلاعات معرفی می‌کند، یک نوشته طولانی در توییتر منتشر کرده و جزئیات ادعاهای خود را شرح داده است. این اظهارات نشان می‌دهد که او یک نقص امنیتی پیدا کرده است که امکان دسترسی به سیستم‌های تسلا را فراهم می‌کند و او می‌تواند چندین وسیله نقلیه را از راه دور کنترل کند. با این حال، کلمبو به‌سرعت تأیید کرد که این مشکل مربوط به سیستم امنیتی تسلا نیست، بلکه مربوط به خود مالکان است.

هکر نوجوان ادعا می‌کند که می‌تواند از راه دور به بیش از 25 خودروی تسلا دسترسی پیدا کرده و قفل آن را باز کند!

این فرد ادامه می‌دهد که می‌تواند قفل درها را باز کند، شیشه‌ها را پایین بیاورد، به سیستم دوربین از راه دور ماشین دسترسی پیدا کند و حتی مراحل اولیه رانندگی بدون کلید را آغاز کند. با این حال، او نتوانسته است به مکانیسم‌های رانندگی مانند دریچه گاز یا فرمان دسترسی داشته باشد، اما او مدعی است که حتی می‌تواند مکان وسایل نقلیه را پیدا کند!

دیوید کلمبو در توییت دیگری گفته است:

فکر می‌کنم اگر کسی بتواند از راه دور موسیقی را با صدای زیاد پلی کند یا در حالیکه در بزرگراه هستید پنجره‌ها/درها را باز کند، بسیار خطرناک است.

من اکنون کنترل کامل از راه دور بیش از 20 تسلا را در 10 کشور دارم و به نظر می‌رسد راهی برای پیدا کردن مالکان و گزارش آن به آنها وجود ندارد.

دیوید کلمبو (_david_colombo@) – 10 ژانویه 2022

ظاهراً او فقط توانسته این کار را روی حدود 25 وسیله نقلیه در مناطق منتخب و با دسترسی به سیستم مالک و نه زیرساخت‌های تسلا انجام دهد. از آنجایی که این یافته برای اولین بار گزارش شده، کلمبو اشاره کرده است که به تیم امنیتی تسلا که در حال بررسی این موضوع هستند، اطلاع داده است.

همچنین مطالعه کنید
مرسدس بنز: برای استفاده از حداکثر توان خودرو باید اشتراک خریداری کنید!

از آن زمان نیز شاهد بوده‌ایم که تسلا امنیت چندین برنامه شخص‌ثالث را بازنشانی کرده است، اما این فرد 19 ساله نشان می‌دهد که برخی از این برنامه‌های اصلاح‌شده، به‌ وضعیت فعلی مربوط نیستند.

هکر نوجوان ادعا می‌کند که می‌تواند از راه دور به بیش از 25 خودروی تسلا دسترسی پیدا کرده و قفل آن را باز کند!

در هر صورت، دسترسی از راه دور هکرها به وسایل نقلیه تسلا مطمئناً دلیلی برای نگرانی است و می‌توانیم در آینده منتظر جزئیات بیشتر یا ارتقاء امنیتی برای رسیدگی به این وضعیت باشیم. تسلا در مورد به‌روزرسانی‌ها سریع عمل می‌کند، اما متأسفانه، تاکنون یک تیم مطبوعاتی راه‌اندازی نکرده است، بنابراین هنوز اظهارنظری رسمی از سوی این کمپانی در مورد این موضوع منتشر نشده است.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>