جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
کلمه "سامسونگ (Samsung)" یکی رایج‌ترین رمزهای عبور در سال 2021 است!

کلمه “سامسونگ (Samsung)” یکی رایج‌ترین رمزهای عبور در سال 2021 است!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

هرکسی که با موبایل یا لوازم دیجیتال سروکار داشته است می‌داند که بیشتر اوقات باید رمز عبوری را برای اکانت‌های خود انتخاب کند. همه ما می‌دانیم که شکستن رمزهای عبور پیچیده دشوارتر است. برخی از برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها حتی اصرار دارند که کاربران، اعداد، حروف بزرگ یا حتی نمادها را برای قوی‌تر کردن رمز عبور اضافه کنند. برخی دیگر اصرار دارند که رمز عبور نباید کمتر از تعداد معینی از حروف باشد.

جالب است بدانید که برخی افراد در انتخاب رمز عبور بسیار تنبل هستند چراکه از نام یا تاریخ تولد خود به عنوان رمز عبور استفاده می‌کنند. حدس زدن این نوع رمز عبورها بسیار آسان است. با این حال، آیا می‌دانید برخی افراد آنقدر در انتخاب رمز عبور تنبل هستند که از نام شرکت‌ها استفاده می‌کنند؟ بله، در کمال تعجب “سامسونگ (Samsung)” یکی از پرکاربردترین رمزهای عبور است! برای مطالعه بیشتر با اروتک همراه باشید.

یک مطالعه توسط شرکت نوردپس (Nordpass) نشان می‌دهد که کلمات “سامسونگ (Samsung)” یا “سامسونگ (samsung)” یکی از رایج‌ترین رمزهای عبور در حداقل 30 کشور جهان است. این امر امنیت میلیون‌ها کاربر را در سراسر جهان به خطر می‌اندازد.

کلمه "سامسونگ (Samsung)" یکی رایج‌ترین رمزهای عبور در سال 2021 است!

استفاده از نام گوشی/تلویزیون/برند لوازم خانگی مورد علاقه‌تان، مانند “سامسونگ”، به‌عنوان رمز عبور، بدترین تهدید نیست. با این حال، این روندی است که در چند سال گذشته در حال افزایش است. رمز عبور “سامسونگ” در سال 2019 در رتبه 198 قرار داشت. اما در سال 2020 به رتبه 189 و در سال 2021 به رتبه 78 رسیده و در بین 100 رتبه برتر سال گذشته قرار گرفته است.

رمزهای عبور محبوب

بیشترین استفاده از رمز عبور، خود کلمه “رمز عبور (password)” است که گفته می‌شود توسط نزدیک به 5 میلیون کاربر انتخاب می‌شود. سایر رمزهای عبور پرکاربرد عبارتند از: “123456”، “123456789” و “مهمان (guest)”. در مورد “سامسونگ” نیز، مشخص است که این تنها رمز عبور برندی نیست که کاربران بی‌شماری در سراسر وب از آن استفاده می‌کنند. برندهای دیگری مانند تیفانی، نایک و آدیداس نیز محبوب هستند. برخی از علاقه‌مندان به خودرو نیز از رمزهایی مانند “kia” و “mini” استفاده می‌کند.

اینکه مردم از حروف بزرگ یا کوچک “سامسونگ” برای رمز عبور استفاده می‌کنند، به‌نظر نمی‌رسد تفاوت زیادی در امنیت آن ایجاد کند. طبق گزارش‌های اخیر، رمزگشایی یک رمز عبور ساده و قابل پیش‌بینی، کمتر از 1 ثانیه طول می‌کشد. ترکیب حروف کوچک و بزرگ با اعداد نیز نتایج متفاوتی ایجاد می‌کند. یک کد 7 رقمی که همه این عناصر را ترکیب می‌کند ممکن است حدود 7 ثانیه طول بکشد تا شکسته شود. با این حال، یک کد 8 رقمی حدود 7 دقیقه طول می‌کشد.

بنابراین هنگام ایجاد یک حساب کاربری جدید یا موارد دیگر، عاقلانه است که از این کلمات استفاده نکنید چراکه شکستن آن‌ها بسیار آسان است.

منبع: Gizchina

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *