جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

کوالکام ممکن است از گجت‌های تولیدشده دیگر برندها، یک نسخه اختصاصی اسنپدراگون بسازد!

کوالکام ممکن است از گجت‌های تولیدشده دیگر برندها، یک نسخه اختصاصی اسنپدراگون بسازد!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

کمپانی کوالکام طی سال‌های اخیر، با تولید برترین پلتفرم‌ها، برخی از بهترین فناوری‌های مورد استفاده در جهان را پشتیبانی کرده است. با این‌ حال این کمپانی ممکن است روزی با برندهای دیگر، برای ساخت نسخه‌های اختصاصی گجت‌های اسنپدراگون همکاری کند!

دان مک‌گوایر، مدیر ارشد بازاریابی کوالکام، اخیراً در مورد برنامه‌های بالقوه نسخه‌های اسنپدراگون که می‌تواند روزی به خط تولید این شرکت اضافه شود، با وب‌سایت TechRadar به گفتگو پرداخته است.

مک‌گوایر با اشاره به گوشی هوشمند سال 2021 این کمپانی که تحت پروژه Snapdragon Insiders تولید و عرضه شده، این مطلب را تایید کرد که این شرکت همچنان در حال بررسی نحوه عملکرد خود در این حوزه است. در حال حاضر مشخص نیست که آیا کوالکام قصد ساخت نسخه دوم این گوشی‌ هوشمند را دارد یا خیر.

کوالکام ممکن است از گجت‌های تولید شده دیگر برندها، یک نسخه اختصاصی اسنپ‌دراگون بسازد

مک‌گوایر گفت:

هیچ‌وقت قصد ما این نبوده که وارد تجارت گوشی‌‌های هوشمند و رقابت با مشتریان خود شویم. ما مایکروسافت نیستیم. هدف ما بیش‌تر درباره این است که آیا می‌توانیم از اهرمی برای ارتقا استفاده کنیم؟ آیا می‌توانیم بازخورد مناسبی دریافت کنیم و آیا تمایلی به آن وجود دارد؟ چه چیزهایی را می‌توانیم یاد بگیریم؟ و سپس از آنجا به کدام مسیر خواهیم رفت؟ ما سناریوهای مختلفی را در ذهن داریم، مثلا اینکه آیا می‌خواهیم با شرکای خود در گجت‌های پوشیدنی و دیگر حوزه‌ها همکاری کنیم و یک نسخه اسنپدراگون از محصولات آنها را تولید کنیم؟!

واضح است که این طرح هنوز در گام‌های نخستین خود قرار دارد، اما ممکن است در آینده شاهد محصولاتی باشیم که همچنان با استفاده از فناوری همیشگی کوالکام، در نسخه‌هایی ویژه با نام تجاری اسنپدراگون عرضه شوند.

مثال استفاده‌شده توسط مک‌گوایر، ابزارهای پوشیدنی را نشانه گرفته بوده، اما واضح است که کوالکام این استراتژی را در سایر بخش‌های موجود خود نیز در نظر می‌گیرد. این احتمال وجود دارد که در آینده شاهد گوشی‌های هوشمندی با برند Snapdragon Edition باشیم.

مک‌گوایر، در ارتباط با موضوع Snapdragon Insiders نیز گفته که این پروژه هرگز قرار نبوده که فروش بالایی را برای دستگاه‌های خود رقم بزند.

او گفت:

این یک آزمایش بزرگ بود و بیش از آن‌ که در مورد آمار و ارقام فروش یک گوشی با برند اسنپدراگون باشد، درباره آزمایش وابستگی به این برند و دریافت بازخورد در مورد ویژگی‌ها و تجربیات خاص آن تلقی می‌شود. ما به پاسخ این پرسش رسیدیم که آیا می‌توانیم از پایگاه شخصی خودِ اسنپدراگون استفاده کنیم تا از طریق دستگاهی مانند این نمونه، ورودی فعال‌تری در فرآیند توسعه محصولات به ما ارائه شود. اینکه سرانجام این پروژه چه خواهد شد، همیشه سوالی بی جواب بوده است. ما اقدام خود را انجام دادیم و محصول را عرضه کردیم تا ببینیم چه اتفاقی رقم خواهد خورد و چه بازخوردهایی را دریافت خواهیم کرد. ما در حال بررسی همه فروشگاه‌های مختلف هستیم. هدف اصلی ما ارتقای برند است. اما از ابتدا نیز قرار نبود تعداد بالایی از این گوشی به‌فروش برسد، چون قیمت بسیار بالایی داشت. آیا غیر از این است؟!

گفتنی است این گوشی که با همکاری ایسوس ساخته شده است، با قیمت بسیار بالای 1400 دلاری در بازار عرضه شد.

مک‌گوایر همچنین تایید کرده که این پروژه، دیرتر از زمانی‌که کوالکام برنامه‌ریزی کرده بود، با تاخیر‌‌هایی که بر عرضه گوشی هوشمند Snapdragon Insiders تاثیر گذاشت، به بازار آمد.

کوالکام ممکن است از گجت‌های تولید شده دیگر برندها، یک نسخه اختصاصی اسنپ‌دراگون بسازد

این دستگاه در ماه جولای 2021 معرفی و حدود یک ماه بعد، فروش آن آغاز شد. این گوشی از پلتفرم اسنپدراگون 888 استفاده می‌کند، این در حالی است که چند هفته پیش از عرضه، کوالکام از تراشه 888 پلاس نیز رونمایی کرده بود.

واضح است که مک‌گوایر فعلا هیچ تصمیمی مبنی بر اینکه آینده شرکت با محصولات دو پروژه Snapdragon Insider یا Snapdragon Edition به کدام سو خواهد رفت، نگرفته است.

او اضافه کرد:

وقتی‌که همه بازخوردها را تا سه ماهه اول سال 2022 دریافت کنیم، قصد داریم تا به جمع‌بندی و بحث بپردازیم که قرار است چه تصمیماتی را اتخاذ کنیم.

آیا صحبت‌های مک‌گوایر بدین معنی است که باید منتظر گجت‌های بیش‌تری از پلتفرم اسنپدراگون باشیم؟ فعلاً برای پاسخ به این پرسش باید منتظر ماند. با این‌ حال این مسیر، یک ماجراجویی جالب برای برندی محسوب می‌شود که همیشه بر ساخت فناوری‌های جدید در جهت قدرت بخشیدن به دستگاه‌هایی از دیگر برندها متمرکز بوده است.

منبع: Techradar

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *