پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

عدم اجرای برخی از برنامه‌های مایکروسافت در ویندوز 11 به دلیل منقضی شدن اعتبار!

عدم اجرای برخی از برنامه‌های مایکروسافت در ویندوز 11 به دلیل منقضی شدن اعتبار!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

مایکروسافت به‌تازگی به کاربران ویندوز 11 هشدار داده که برخی از نرم‌افزارهای سیستم‌عامل جدید این شرکت به دلیل منقضی شدن اعتبار، اجرا نمی‌شوند. تاریخ اعتبار این برنامه‌ها از 31 اکتبر (9 آبان) به پایان رسیده است و به‌موجب آن، نرم‌افزارهایی از قبیل Touch Keyboard، Snipping Tool و Emoji Panel قابل استفاده نیستند.

در حال حاضر برای رفع این مشکل یک پچ نرم‌افزاری توسط مایکروسافت ساخته شده که فعلا در مرحله پیش‌دانلود قرار دارد. بدین معنا که برای دسترسی، باید آن‌ را به‌صورت دستی از طریق به‌روزرسانی ویندوز نصب کرد. این پچ با کد KB4006746، مشکلاتی از قبیل عدم بازگذاری در برنامه‌های Touch Keyboard، Voice Typing، Emoji Panel و دیگر مسائل مربوط به بخش‌های Getting Started و Tips را رفع خواهد کرد. کاربران ویندوز 11 حالا قادر هستند تا این پچ را از قسمت به‌روزرسانی ویندوز دریافت کنند.

با وجود پچ ارائه‌شده از سوی مایکروسافت، مشکلات مربوط به نرم‌افزار Snipping Tool همچنان به قوت خود باقی است. فعلا راه حل جایگزین در جهت کاهش این محدودیت، استفاده از کلید Print Screen کیبورد و پیست اسکرین‌شات در پوشه مورد نظر است، همچنین می‌توان با پیست در برنامه Paint، قسمت مورد نیاز را انتخاب و کپی کرد.

عدم بارگذاری برخی از برنامه‌های مایکروسافت در ویندوز 11 به دلیل منقضی شدن اعتبار!

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کاربران ویندوز 11 با موانع فوق روبه‌رو شده‌اند، اما بررسی نرم‌افزار Snipping Tool در چند دستگاهی که این پچ را دریافت کرده‌اند، حاکی از آن است که این برنامه همچنان قابل اجرا نیست. اخیرا برخی از مخاطبین وب‌سایت The Verge گزارش داده‌اند که با ترفند تغییر تاریخ ویندوز به 30 اکتبر، این برنامه مجدداً قابلیت اجرا دارد، و می‌توان پس از اجرا، دوباره به تاریخ صحیح سیستم بازگشت.

همچنین مطالعه کنید
آغاز برنامه دسترسی زودهنگام به رابط کاربری Realme UI 3.0 برای ریلمی 9i و برنامه Open Beta برای ریلمی 8i

به اتمام رسیدن اعتبار این برنامه‌ها، همچنین باعث ایجاد اختلالاتی در صفحه حساب‌های شخصی در قسمت تنظیمات ویندوز 11 شده، که با فعال بودن حالت‌های S mode و Input method editor در ارتباط است. هنوز روشن نیست که چه زمانی مشکلات مربوط به Snipping Tool و S mode برطرف خواهند شد، با این‌ حال مایکروسافت در گزارشی وعده داده که در حال رفع محدودیت‌های مربوط به این ابزارها است.

در حالیکه تنها 2 هفته از انتشار ویندوز 11 توسط مایکروسافت می‌گذرد، این کمپانی پیش‌تر با مشکلاتی در ارتباط با عملکرد این ویندوز بر روی پردازنده‌های AMD مواجه شده بود، باگی که باعث کاهش 15 درصدی سرعت تراشه‌های Ryzen در حین اجرای بازی شده بود.

منبع: TheVerge

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>