آیفون 13 احتمالاً از قابلیت اتصال ماهواره‌ای برخوردار است

آیفون 13 احتمالاً از قابلیت اتصال ماهواره‌ای برخوردار است

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بر اساس یادداشت مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، آیفون 13 اپل از قابلیت ارتباط ماهواره‌ای برخوردار است که به کاربران این امکان را می‌دهد در مناطق فاقد پوشش تلفن همراه، تماس برقرار کرده و پیام ارسال کنند.

کو در این یادداشت اظهار داشت که این گوشی دارای سخت‌افزارهایی است که به آنها اجازه می‌دهد تا به ماهواره‌های مدار پایین زمین (LEO)، در مناطقی که فاقد پوشش 4G یا 5G هستند، متصل بمانند. انتظار می‌رود که آیفون 13 از تراشه کوالکام X60 استفاده کند که طبق گفته‌ها از ارتباطات ماهواره‌ای نیز پشتیبانی می‌کند.

آیفون 13 احتمالاً از قابلیت اتصال ماهواره‌ای برخوردار است

کدام شرکت با آیفون 13 همکاری می‌کند؟

اسپیس‌ایکس با پرتاب ماهواره‌های استارلینک توجه زیادی را به خود جلب کرده است و انتظار می‌رود خدمات نوپای پهن باند خود را برای دسترسی به هر نقطه از جهان ارائه دهد. اما اسپیس‌ایکس تنها شرکتی نیست که امیدوار است مجموعه ای از ماهواره‌ها را در مدار پایین زمین قرار دهد.

کو، از شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی ماهواره‌ای مدار پایین Globalstar، به عنوان شرکتی که “به احتمال زیاد از نظر فناوری و پوشش خدمات ماهواره‌ای با اپل همکاری می‌کند” یاد کرده است. Globalstar سالهاست که دهها ماهواره را برای ارائه خدمات صوتی در ارتفاع یاد شده، اداره می‌کند.

احتمالاً آیفون 13 جدید در ماه سپتامبر با قابلیت‌های جدید شایعه شده، مانند طراحی ارتقا‌ء‌یافته با ناچ کوچکتر، ضخامت بیشتر دوربین و مجموعه‌ای از گزینه‌های رنگی جدید مانند صورتی حبابی، مشکی مات، برنزی مایل به طلایی تیره معرفی شود.

منبع:‌ Cnet

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>