Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

ربات‌های مدل اطلس شرکت بوستون داینامیکز می‌توانند بهتر از شما پارکور کنند!

ربات‌های مدل اطلس شرکت بوستون داینامیکز می‌توانند بهتر از شما پارکور کنند!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اگر یکی از روبات‌های اطلس شرکت بوستون داینامیکز (Boston Dynamics) شما را تعقیب کرد، نباید انتظار داشته باشید بتوانید به راحتی از دست آنها فرار کنید! این شرکت که به‌تازگی توسط هیوندای خریداری شده، ویدئویی از ربات‌های انسان‌نما به اشتراک گذاشته که با موفقیت کارهای عادی پارکور و عبور از موانع را برای اولین بار انجام می‌دهند. این دو ربات اطلس، فاصله‌ها را می‌پیمایند، از تیرهای چوبی بدون نقص عبور کرده و حتی یک پشتک هماهنگ‌شده را با هم اجرا می‌کنند، همه این حرکات بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود.

[aparat id=”WoQqX”]

به گفته شرکت، انجام این مراحل “ماهها” طول کشیده و به عنوان یک آزمایش مفید برای توانایی کنترل تعادل ربات‌ها در هنگام تغییر رفتار و هماهنگ کردن اقدامات عمل کرده است.

نگران نباشید، روبات‌ها به این زودی نمی‌توانند شما را تعقیب کنند. حدود 50 درصد قدرت جهش آنها هنوز با مشکل مواجه بوده و احتمال بروز اختلال در انجام حرکات جهشی زیاد است. بنابر گفته بوستون داینامیکز، یکی از پمپ‌ها نیز در انتهای انجام حرکات به خوبی عمل نکرد. این شرکت هنوز باید حرکاتی را که به دلیل ماهیت خود روبات‌ها (مانند فقدان ستون فقرات و مفاصل بازوی نسبتاً ضعیف) محدود‌ هستند، اصلاح کند.

همچنین مطالعه کنید
محققان یک باتری کاغذی تولید کرده‌اند که از آب و هوا نیرو تولید می‌کند!

[aparat id=”ogbd2″]

در حال حاضر، اطلس یک ربات تولیدی مانند اسپات (Spot) نیست. این یک مدل تحقیقاتی است که قصد دارد محدودیت‌های رباتیک را کاهش دهد. با این حال، بوستون داینامیکز تصور می‌کند که این تمرین پارکور منجر به تولید ربات‌های کمکی در آینده می‌شود که می‌توانند کارهای مختلف را با مهارت بالا انجام دهند.

فقط امیدواریم آنها در طرف ما بمانند!

منبع: Engadget

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>