پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

پیدا کردن دستگاه‌های اندرویدی

پیدا کردن دستگاه‌های اندرویدی به زودی به آسانی آیفون‌ها خواهد بود

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اگر تا به حال گوشی اندرویدی خود را گم کرده باشید احتمالاً به سرویس “Find my device” گوگل مراجعه کرده‌اید. این ساده‌ترین روش برای پیدا کردن دستگاه‌های اندرویدی است البته تا زمانی که حساب گوگل و اینترنت شما وصل باشد! اما به زودی ممکن است بتوان با استفاده از شبکه‌ای از انبوه‌سازی دستگاه‌های اندرویدی، آنها را بدون استفاده از این سرویس پیدا کرد.

کد “دستگاه من را پیدا کن” در آخرین نسخه گوگل پلی!

توسعه‌دهندگان XDA کد “دستگاه من را پیدا کن” را در آخرین نسخه گوگل پلی مشاهده کرده‌اند. همچنین بخشی با عنوان “اجازه دادن شما به گوشی برای کمک به پیدا کردن وسایل دیگران” رؤیت شده است.

به نظر می‌رسد گوگل در حال ساخت یک “شبکه یافتن دستگاه من” است که به سایر دستگاه‌های اندروید در جهان این امکان را می‌دهد دستگاه اندرویدی شما را در صورت نزدیک بودن – احتمالاً از طریق بلوتوث – پیدا کنند و مکان آن را برای شما ارسال کنند.

به احتمال زیاد این سیستم به صورت صفر یا صدی است. به این صورت که اگر با مجوز آن موافقت نکردید نمی‌توانید از این شبکه استفاده کنید تا دستگاه خود را ردیابی کرده یا به گوشی خود برای پیدا کردن دستگاه‌های دیگران کمک کنید.

همچنین مطالعه کنید
آیا اپل واچ با دوربین داخلی، ممکن است در آینده وارد بازار شود؟!

در هر صورت، این شبکه انبوه‌سازی، شباهت زیادی به کاری که اپل با سرویس Find My iPhone خود و AirTags انجام می‌دهد دارد. البته این سرویس در اپل تقریباً به طور کامل به نزدیک بودن یک iDevice وابسته است. همچنین این سرویس به گوگل این اجازه را می‌دهد در صورت تمایل اپلیکیشنی شبیه به آن را برای AirTag راه اندازی کند. بنابراین می‌توانید مکان هر چیزی را که ردیاب به آن متصل است پیدا کنید.

آینده روش پیدا کردن دستگاه‌های اندرویدی در گوگل پلی

اما تعداد دستگاه‌های اندرویدی بسیار بیشتری از آیفون‌ها در جهان وجود دارد. بنابراین گوگل این امکان را دارد که قدرتمندترین و قوی‌ترین “شبکه یافتن دستگاه” را که تاکنون وجود داشته را ایجاد کند. البته باید منتظر ماند، زیرا اگرچه وجود این کد به احتمال زیاد به معنای بررسی این ایده توسط گوگل است اما تضمینی برای اینکه “شبکه یافتن دستگاه من” هرگز روشنایی روز را ببیند وجود ندارد!

اگر این اتفاق بیفتد، شاید اخبار رسمی آن در نسخه آینده اندروید 12 بتا یا نسخه نهایی اندروید 12، که احتمالا در حوالی سپتامبر منتشر شود، به دست ما برسد.

منبع: Techradar

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>