پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

سرانجام قابلیت نصب بدون محدودیت نرم‌افزارهای اندرویدی در ویندوز 11 ممکن شد

سرانجام قابلیت نصب بدون محدودیت نرم‌افزارهای اندرویدی در ویندوز 11 ممکن شد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

با اینکه از چندی پیش نرم‌افزارهای اندرویدی در ویندوز 11 قابل نصب و اجرا هستند، اما هنوز یک مشکل بزرگ به قوت خود باقی است. این مشکل، محدودیت ویندوز جدید در دریافت این برنامه‌ها از تنها یک مرجع انحصاری به‌ نام اپ‌استور آمازون است که تنها یک‌چهارم کل برنامه‌های گوگل‌پلی در آن قرار دارند. با این‌ حال یک راه‌حل در قالب WSATools که یک ابزار ساخته‌شده توسط دانشجویان مهندسی سیمونه فرانکو است، نه‌تنها امکان نصب تمامی نرم‌افزارهای اندروید را فراهم آورده، بلکه فرآیند نصب آن‌ها را نیز ساده‌تر کرده است.

در هیاهوی معرفی ویندوز 11، اطلاعاتی دریافت شد که به‌موجب آن کاربران می‌توانند هر نوع برنامه اندرویدی را به‌صورت جانبی یا غیررسمی بر روی ویندوز 11 نصب کنند. اما مشکل این‌جاست که این پروسه، خسته‌کننده و فرسایشی است و نیازمند دانلودهای مختلف از منابع جداگانه، پیچ و خم‌های دیگر و گاهی اوقات نیز استفاده از دستورات command line است.

ابراز WSATools تمام این مراحل و مشکلات را در پشت‌صحنه حل خواهد کرد. بعد از اجرای این برنامه، نرم‌افزار ADB اندروید که مخصوص عیب‌یابی این پلتفرم است و برای نصب جانبی نرم‌افزارها ضرورت دارد، به‌طور خودکار نصب می‌شود، سپس پرسیده می‌شود که قصد دارید کدام برنامه اندرویدی را نصب کنید. این فرآیند، به‌آسانی نصب نرم‌افزارهای اندروید از طریق اپ‌استور آمازون است.

سرانجام قابلیت نصب بدون محدودیت نرم‌افزارهای اندرویدی در ویندوز 11 ممکن شد

همچنین خبر خوب دیگر این است که نرم‌افزارهای اندروید به‌‌‌نحو عالی بر روی ویندوز 11 اجرا می‌شوند. پیش‌تر برنامه‌های موجود در استور آمازون نیز به‌خوبی و مانند دیگر فایل‌های APK (فرمت برنامه‌های اندرویدی) عمل می‌کردند. لازم به ذکر است که فعلاً عملکرد این برنامه هنگام بارگذاری جانبی برنامه‌ها قابل تضمین نیست، بنابراین این عمل را می‌توانید با مسئولیت خود انجام دهید.

در حال حاضر برای دسترسی به نرم‌افزارهای اندرویدی در ویندوز 11، لازم است تا در برنامه Windows Insider عضو باشید، همچنین باید برنامه WSATools را نیز از استور مایکروسافت دریافت کنید که اخیراً آخرین به‌روزرسانی را برای رفع باگ اختلال در نصب ADB انجام داده است (البته به نظر می‌رسد این برنامه فعلاً از استور مایکروسافت حذف شده است و باید از منابعی دیگر آن را دریافت کرد).

همچنین مطالعه کنید
اپلیکیشن دوربین Expert RAW سامسونگ برای گلکسی زد فولد3 نیز در دسترس قرار گرفت

اگرچه بارگذاری جانبی نرم‌افزارهای اندرویدی در ویندوز 11 بسیار آسان‌تر از قبل شده، اما هنوز با ریسک‌هایی همراه است. مهم‌ترین مطلبی که باید بدانید این است که اجرای جانبی، یک نصب غیررسمی محسوب می‌شود. در حالت خوش‌بینانه، بدین معنا است که برنامه‌ها به همان خوبی که در سخت‌افزار مخصوص خود کار می‌کنند، در این‌جا عمل نمی‌کنند. همچنین ممکن است با باگ‌هایی مواجه شوید که ممکن است توسعه‌دهندگان، تمایلی به رفع آن نداشته باشند.

اما در حالت بدبینانه، این احتمال وجود دارد که با کدی مخرب روبه‌رو شوید. از آن‌جایی‌که امکان نصب این برنامه‌ها از گوگل پلی مهیا نیست، دریافت آنها صرفا از منابع متفرقه امکان‌پذیر است. مرجع APKMirror، از آن‌جایی که از هیچ برنامه غیرقانونی یا پولی میزبانی نمی‌کند، یکی از گزینه‌های قابل اطمینان در این زمینه محسوب می‌شود. همچنین این وب‌سایت، گواهی‌های غیرقابل تغییر فرمت APK را برای تایید قانونی بودن نرم‌‌افزار مورد بررسی قرار می‌دهد.

با تمام این تفاسیر، بارگذاری و اجرای نرم‌افزارهای جانبی، فارغ از روش‌های نصب یا منابع دریافت برنامه‌ها، ریسک‌های خود را به‌دنبال دارد، اگرچه حالا با قطعیت می‌توان گفت که تمامی نرم‌افزارهای اندرویدی، در حالت جانبی قادر به بارگذاری در ویندوز 11 هستند. بسیار خوب است که شاهدیم توسعه‌دهندگان از ماهیت منبع‌باز اندروید برای سهولت بیشتر فرآیند‌ها استفاده می‌کنند.

منبع: Digitaltrends

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>