پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

نسخه بتای سیستم عامل iOS 15.2 با قابلیت‌هایی جدید منتشر شد

نسخه بتای سیستم عامل iOS 15.2 با قابلیت‌هایی جدید منتشر شد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

مدت کوتاهی پس از انتشار سیستم‌عامل‌های iOS 15.1 و iPadOS 15.1، اپل نسخه بتای iOS 15.2 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد. تمرکز نسخه جدید بر روی ارائه ویژگی‌هایی است که قول آنها داده شده بود، اما امکان ارائه آنها در نسخه پیشین وجود نداشت.

نسخه بتای iOS 15.1 با قابلیت‌هایی جدید منتشر شد

یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها، گزارش حریم خصوصی اپلیکیشن‌ها (App Privacy Report) نامیده می‌شود. این قابلیت، تعداد دفعاتی که یک اپلیکیشن به داده‌های خصوصی شما مثل مکان، تصاویر، میکروفون، مخاطبین و دوربین در یک هفته گذشته دسترسی داشته را نشان می‌دهد.

نسخه بتای iOS 15.1 با قابلیت‌هایی جدید منتشر شد

در این نسخه، قابلیت پیام اضطراری و تماس خودکار نیز بهبود یافته است و تماس اضطراری با فشار دادن کلید پاور و کلید تنظیم صدا (به‌ صورت همزمان) به مدت هشت ثانیه (به جای 3 ثانیه نسخه قبل)، انجام می‌شود. همچنین با چند بار پشت‌سرهم فشار دادن دکمه پاور تماس انجام می‌شود.

خلاصه اعلان‌ها نیز در ورژن جدید، ظاهر مرتب‌تری پیدا کرده است.

و در نهایت منبع کد این سیستم‌عامل نشان می‌دهد که اپل قابلیت ارتباطات امن را پیاده‌سازی کرده است. این قابلیت، پیام‌های کودک در iPhone، iPad و Mac را ردیابی کرده و در صورت ارسال یا دریافت محتوای غیراخلاقی جنسی، به والدین هشدار می‌دهد. این ویژگی با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین، پیام‌ها را تجزیه‌ و تحلیل می‌کند.

همچنین مطالعه کنید
نوکیا X10 به اندروید 12 ارتقا پیدا می‌کند

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>