بیش از 60 درصد از کاربران رایانه‌های شخصی، حتی نام ویندوز 11 را نشنیده‌اند!

بیش از 60 درصد از کاربران رایانه‌های شخصی، حتی نام ویندوز 11 را نشنیده‌اند!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

مایکروسافت به‌زودی با انتشار ویندوز 11، تغییر بزرگی در رایانه‌های ویندوزی ایجاد می‌کند، اما این بدان معنا نیست که همه کاربران منتظر این رویداد هستند! بر اساس نظرسنجی سایت Savings.com، حدود 62 درصد از کاربران رایانه شخصی از وجود ویندوز 11 بی‌اطلاع‌اند.

سایت Savings.com اخیراً یک نظرسنجی برای “سنجش ​​میزان آگاهی و هیجان کاربران برای ویندوز 11” انجام داده است. در این نظرسنجی از 1042 کاربر فعلی ویندوز در مورد آگاهی و اشتیاق خود برای ارتقاء به ویندوز 11 سوال شده است.

نتایج نشان داد که تنها کمتر از 40 درصد از این افراد از انتشار سیستم عامل جدید آگاهی داشتند. همین 40 درصد نیز گفته‌اند که مایلند در زمان مناسب به نسخه جدید تغییر حالت دهند.

بقیه 60 درصد اعتراف کردند که نه تنها هیچ اطلاعی از نسخه بعدی ندارند، بلکه از سازگاری یا عدم سازگاری دستگاه‌هایشان با ویندوز 11 نیز بی‌اطلاع‌اند. این در درجه اول به این دلیل است که سیستم عامل جدید با CPU‌های قدیمی ناسازگار است و همچنین رایانه‌های شخصی، فاقد تراشه TPM 2.0 هستند که برای نصب ویندوز 11 ضروریست.

بیش از 60 درصد از کاربران رایانه شخصی حتی نام ویندوز 11 را نشنیده‌اند!

البته برنامه PC Health Check می‌تواند مشخص کند که آیا سیستم عامل جدید بر روی دستگاه‌های فعلی آنها کار می‌کند یا نه، هرچند که معرفی این برنامه هم بدون اختلاف‌نظر نبوده است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد بیشتر کسانی که از این به‌روز رسانی مطلع بودند، جز‌و کاربرانی‌اند که مدتی از این سیستم عامل استفاده کرده‌اند.

اگر میزان نرخ آگاهی کاربران از به‌روزرسانی ویندوز 11 را با سیستم‌ عامل‌های iOS و Mac مقایسه کنید، اعداد نشان می‌دهند که مایکروسافت پیشرفت معناداری در معرفی این ویندوز نداشته است.

این امر ممکن است منجر به این سوال شود که آیا مایکروسافت به اندازه کافی برای تبلیغ سیستم عامل جدید خود تلاش کرده است یا خیر! این در حالی است که تقریباً ثابت شده است که ویندوز 11 برای یک سری مخاطب خاص نیست، که آن را به سخت‌افزارهای خاصی محدود کند و برای تمام کاربران عرضه خواهد شد.

با این حال، انتظار می‌رود مایکروسافت محصول جدید خود را به‌زودی رونمایی کند. البته با توجه به اینکه محصولات آینده این شرکت در پاییز امسال، با سیستم عامل جدید از پیش نصب‌شده ارائه می‌شوند، به نظر نمی‌رسد که مایکروسافت بخواهد تبلیغ زیادی برای این ویندوز انجام دهد!

منبع: Digitaltrends

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>