پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

گوگل برای تعویض راحت‌تر سنسور اثر انگشت سری پیکسل 6، راه‌حلی جدید ارائه داد

گوگل برای تعویض راحت‌تر سنسور اثر انگشت سری پیکسل 6، راه‌حلی جدید ارائه داد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

به‌نظر می‌رسد که گوگل با الهام از مهندسی اپل، سنسور اثر انگشت دو محصول جدید خود یعنی پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو را به بخش مادربرد اصلی منتقل کرده است. این انتقال بدین معنی است که اگر قصد تعویض نمایشگر این گوشی‌‌ها در یک تعمیرگاه متفرقه را داشته باشید، سنسور اثر انگشت باید ابتدا از نمایشگر قبلی جدا و سپس به نمونه جدید متصل شود. این عمل باعث افزایش احتمال آسیب به سنسور شده است.

با این‌ حال امید‌هایی به یک روش ساده‌تر نیز وجود دارد، گوگل در به‌روزرسانی پیکسل و نرم‌افزار Repair Tool، ویژگی‌هایی جدید را افزوده است که به موجب آن می‌تواند کاربر را از نصب یک نسخه معیوب firmware در دستگاه پیکسل خود، پس از تعویض نمایشگر نجات دهد.

این قابلیت جدید، Fingerprint Calibration Software (تنظیم کالیبراسیون اثر انگشت) نام گرفته که با استفاده از کامپیوتر و نصب از طریق Fastboot، قابل دسترسی است. کلید info که در کنار لینک نصب قرار گرفته، به اختصار توضیح داده که نصب این نرم‌افزار در صورت تعویض صفحه نمایش دستگاه، ضروری است و از دو دستگاه پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو پشتیبانی می‌کند.

گوگل برای تعویض راحت‌تر حسگر اثر انگشت سری پیکسل 6، راه‌حلی جدید ارائه داده است

با این حال یک یوتیوبر به‌نام “PBKreviews”، اخیرا ویدیوی خود از کالبدشکافی پیکسل 6 پرو را به‌ همراه ضمیمه لینکی از Repair tool گوگل به‌روزرسانی کرده است. او همچنین تاکید داشته که پس از تنظیمات کالیبراسیون، انجام عمل ریسک فکتوری ضروری است، مطلبی که پیش‌تر در راهنمای کلید info عنوان نشده بود. بنابراین در ابتدای کار، از بکاپ‌گیری داده‌های خود اطمینان حاصل کنید.

همچنین مطالعه کنید
دسترسی زودهنگام گوشی Realme 8 Pro به نسخه بتا Realme UI 3.0 مبتنی بر اندروید 12

پی‌نوشت: ممکن است که در میان بازخورد‌های کاربران، شکایت آن‌‌ها از سرعت پایین حسگر اثر انگشت پیکسل 6 را شنیده باشید. فارغ از عنوان تنظیم کالیبراسیون اثر انگشت، این نرم‌افزار کمکی به حل این مشکل نخواهد کرد.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>